Школярів України атакують у Telegram: здирники публікують фото дітей із образами, вимагаючи гроші за видалення
Школярів України атакують у Telegram: здирники публікують фото дітей із образами, вимагаючи гроші за видалення

Школярів України атакують у Telegram: здирники публікують фото дітей із образами, вимагаючи гроші за видалення

У Житомирі з'явилися тривожні новини: школярі стають жертвами образливих та принизливих публікацій у Telegram-каналах.

На цих каналах викладають фотографії дітей із брудними підписами та закликами до насильства. Але що ще шокує – за видалення таких публікацій вимагають гроші, пише "Журнал Житомира".

Звернення мами підлітка / фото: скриншот Facebook

Telegram-канал з фото підлітків / фото: Facebook

Telegram-канал з фото підлітків / фото: Facebook

Так, до мережі потрапила фотографія 16-річного підлітка, зроблена на його сторінці у соцмережах. Наступного дня ця фотографія опинилась у Telegram-каналі з неприємним коментарем. Подібні дії викликали паніку у батьків, оскільки видалення фото пропонуються досить високі суми.

Адміністратор Telegram-каналу / фото: Facebook

Мати постраждалого підлітка, Олена, повідомила про це у Facebook і розповіла журналістам, що після того, як фотографію її дитини розмістили в Telegram, почали надходити дзвінки від друзів, які запитують, кому вона перейшла дорогу.

Інший такий канал надходить цинічніше – коли дитина підписується на нього, адміністратори відразу ж забирають фотографії з його облікового запису і публікують їх з образливими підписами, вимагаючи гроші за видалення.

Ці події змусили батьків занепокоїтися та активно обговорювати проблему у соцмережах. У групі "Мамочки та тата Житомира" один із учасників закликав батьків перевіряти, на що підписані їхні діти.

Батьки вже подали кілька заяв до поліції та до справи підключилися кіберполіція. Житомиряни висловлюють надію, що влада вживе заходів для боротьби з подібними випадками.

Коментар під постом / фото: скриншот Facebook

Коментар під постом / фото: скриншот Facebook

Як убезпечити дітей від кібербулінгу і що робити, якщо дитина стала жертвою таких дій

Про це журналістам розповіла Наталія Харитонова, керівник Центру соціально-психологічної підтримки та супроводу PsyLab.

Перша та найважливіша порада – це бути ближче до своїх дітей та створювати атмосферу довіри, щоб вони не боялися розповідати про свої проблеми. Якщо ж ситуація вже сталася, то насамперед має бути написання заяви до поліції.

За словами Харитонової, такі дії як кібербулінг, приниження честі та гідності, а також шантаж та здирство – це кримінальні злочини, які мають бути розслідувані правоохоронними органами.

Кібербулінг, кадр з відео

Наступний крок – звернутися до школи. Якщо кривдники – це однокласники чи учні тієї ж школи, то до справи має підключитися адміністрація навчального закладу та організувати зустріч батьків обох сторін, а також провести профілактичну бесіду з дітьми.

Якщо ж автори образ – учні інших шкіл, треба написати листа директору тієї школи. У разі групового кібербулінгу відповідальність лягає на всіх учасників, оскільки це вже не просто психологічне насильство, а й економічне, якщо йдеться про вимагання.

Крім того, Наталія Харитонова настійно рекомендує батькам привести дітей до психолога. Але важливо, щоб це був не шкільний психолог, а незалежний фахівець, який зможе об'єктивно оцінити ситуацію та допомогти не лише постраждалим, а й тим, хто поводився агресивно. Психолог може виявити причини такої поведінки та допомогти запобігти повторенню подібних випадків.

Скрін, відео YouTube булінг

Важливим моментом є і профілактика

Харитонова каже, що заборона дітям користуватися соцмережами не вирішить проблему, а лише посилить її.

Ситуація у Житомирі вже привернула увагу правоохоронних органів. Віталій Биков, керівник відділу протидії кіберзлочинам на Житомирщині, підтвердив, що проводиться розслідування. Проте деталі слідства не розголошуються, щоб не зашкодити ходу розслідування.

Раніше ми писали, що все більше дітей страждають від буллінгу: чому цькування в школах стає масовим явищем

Крім того, Знай.ua повідомляв, директорів шкіл зобов'язали писати листи в поліцію: про що мають повідомляти

Джерело матеріала
loader