Співробітники патрульної поліції Київської області нагадали, що розмови телефоном і їзда за кермом – несумісні. Ще б пак, через розмову телефоном за кермом вірогідність ДТП збільшується у чотири рази.Якщо ж набирати текстове повідомлення, то пильність зменшується в шість разів, а загалом кількість аварій, що стаються через смартфон, в одному лише Києві щодня вимірюється десятками. "Телефон і кермо - несумісні! Нагадуємо, під час керування транспортним засобом заборонено користуватися мобільними пристроями, тримаючи їх у руках", - йдеться в публікації пресслужби патрульної поліції Київської області.
Дійсно, п.2.9 (д) ПДР забороняє керувати автомобілем і користуватися засобом зв’язку, утримуючи його в руці. Такі дії водія поліція кваліфікує як порушення ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкція якої передбачає штраф у розмірі 510 гривень.
Якщо такого девайса у водія немає, а на дзвінок терміново потрібно відповісти, необхідно зупинити машину на узбіччі і тільки після завершення розмови продовжувати рух.
Психологи кажуть, що будь-яка розмова під час їзди за кермом водія однозначно відволікає. Вони рекомендують навіть за допомогою спеціальних пристроїв відповідати виключно на важливі дзвінки, а говорити швидко і коротко.
Також ми писали про те, що водіїв попередили про нові правила - за один день можна назбирати купу покарань.
Раніше Знай.ua писав про те, що в авто влізе набагато більше речей: водіям підказали, як "розширити" простір багажника.