Отримання повістки: чи можуть вручити не за місцем реєстрації
Отримання повістки: чи можуть вручити не за місцем реєстрації

Отримання повістки: чи можуть вручити не за місцем реєстрації

Отримання повістки: чи можуть вручити не за місцем реєстрації

Роз'яснення дав юрист.

В Україні триває воєнний стан та оголошена загальна мобілізація, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Юрист Дмитро Франчук розповів виданню «РБК-Україна», чи можуть вручити повістку не за місцем реєстрації військовозобов'язаного.

Чи є законним вручення повістки не за місцем реєстрації

Експерт пояснив, що раніше представники ТЦК вручали повістки військовозобов'язаним чоловікам лише за місцем реєстрації.

«Ситуація з врученням повісток в Україні під час воєнного стану регулюється законодавством, яке зазнало змін. Раніше існувала чітка прив'язка до місця реєстрації, але зараз ситуація дещо інша», –сказав Франчук.

За словами юриста, закон України «Про військовий обов’язок і військову службу», не обмежує вручення повісток лише місцем реєстрації особи. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП) мають право вручати повістки за місцем фактичного перебування громадянина.

Він додав, що вручення повістки не обов'язково має відбуватися за місцем реєстрації.

«Зміни в законодавстві дозволяють вручати повістки незалежно від місця перебування особи на військовому обліку. Закон зобов’язує військовозобов’язаних повідомляти ТЦК про зміну місця проживання або перебування протягом 7 днів. Це означає, що особа має бути доступною для органів ТЦК навіть поза місцем реєстрації. Отже, вручення повістки на вулиці, на роботі, у громадських місцях або в гостях - законне, якщо документ оформлено належним чином», – резюмував Франчук.

Юрист пояснив, що повістку можуть вручити:

  • на вулиці: під час патрулювання, на блокпостах;
  • за місцем роботи: на підприємстві, в установі;
  • за місцем фактичного проживання: навіть якщо воно відрізняється від місця реєстрації;
  • в інших громадських місцях.

«Тому, якщо вас зупинили представники ТЦК під час відпочинку чи в гостях і вручили повістку, це не є порушенням закону», – додав він.

Бувають випадки, коли працівники ТЦК та СП здійснюють примусове затримання військовозобов’язаних громадян. Раніше фахівці юридичної компанії INSEININ пояснили, чи мають вони право так робити.

Джерело матеріала
loader
loader