Світові площі посіву ріпаку сягнуть рекорду
Світові площі посіву ріпаку сягнуть рекорду

Світові площі посіву ріпаку сягнуть рекорду

Європейський Союз є найбільшим імпортером ріпаку у світі. Щорічно ЄС імпортує від 5,5 млн т до 6,8 млн т.

Про це повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

Вона вважає, що у 2024/25 МР обсяг імпорту сягне рекордних 6,7 млн т. ЄС значно випереджає інших великих світових імпортерів — Китай і Японію  завдяки високому попиту на сировину та дедалі більшій ролі біопалива в енергетичній стратегії блоку.

Світлана Купрєєва підкреслила, що Чорноморський регіон відіграє важливу роль у забезпечені потреби ЄС у ріпаку.

«Згідно з поточними оцінками, у 2025/26 МР світова посівна площа під ріпаком стане рекордною та перевищить 44 млн га. У ключових світових країнах-виробниках (Канада, ЄС, Австралія) прогнози вказують на зростання посівних площ, що обумовлено привабливим рівнем цін і дедалі більшим попитом у паливному секторі», — пояснює експерт.

Водночас, за її даними, у 2025 році в Європі очікується відновлення та зростання виробництва ріпаку після зниження у 2024 році, зумовленого несприятливими погодними умовами. Посівні площі відновляться, як мінімум, до 6 млн га проти 5,7 млн га у 2024 році. 

«Незважаючи на те, що погодні умови посіву озимого ріпаку не були ідеальними, вони виявилися кращими, ніж у попередньому році, що й стало одним із ключових факторів розширення площ», — пояснила аналітик.

Кінцевий обсяг виробництва ріпаку у Чорноморському регіоні значною мірою залежатиме від кількості опадів у січні, лютому та березні, оскільки деякі регіони все ще відчувають негативний вплив дефіциту вологи, що створює перепони для досягнення високих урожаїв. Для озимого ріпаку хороший сніговий покрив буде вирішальним, щоб витримати можливі коливання температури протягом решти зими та ранньої весни.

Джерело матеріала
loader
loader