Заяву словацького віцеспікера Тібора Гашпара щодо можливого виходу з ЄС критикує не лише опозиція, а й коаліційна партія "Голос".
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Actuality.
Партія "Голос" відкидає будь-яку дискусію про можливий вихід Словаччини з Європейського Союзу і Організації Північноатлантичного договору.
"Партія "Голос" виступає за суверенну зовнішню політику, в якій словацькі інтереси повинні стояти на першому місці.
Однак ми відкидаємо будь-які дискусії про можливий вихід Словаччини з ЄС або НАТО", – заявила речниця партії Міхаела Еліашова.
Президент Словаччини Петер Пеллегріні також відреагував на слова Гашпара.
Він опублікував у соціальних мережах цитату з меморандуму вищих конституційних посадових осіб від вересня 2024 року, в якому вони пообіцяли підтримувати беззаперечне членство Словаччини в ЄС і НАТО.
Гашпар прокоментував пропозицію опозиційної SaS закріпити в конституції членство Словаччини в ЄС і НАТО в новинах STVR.
Віцеспікер парламенту нагадав, що Словаччина приєдналася до обох спільнот на основі референдуму, і це ж правило має регулювати будь-який можливий вихід, який він назвав крайнім заходом.
Він також заявив, що урядова партія Smer не має пріоритету і мети виходу з ЄС або НАТО на даний момент.
"Але обидва ці об'єднання з часом розвиваються.
Вони можуть змінювати якісь базові питання або принципи функціонування, які були на момент нашого вступу до них.
Тому двері повинні залишатися відкритими для ситуації, коли ми врешті-решт розглянемо крайній захід, такий як вихід з ЄС", – сказав Гашпар.
Опозиційна "Прогресивна Словаччина" рішуче відкинула слова Гашпара.
На думку опозиції, цим було підтверджено, що уряд Роберта Фіцо здатний намагатися приховати власні невдачі, загрожуючи фундаментальним основам стабільності, безпеки і процвітання Словаччини.
"Цілі покоління людей в Словаччині боролися за чітку європейську прив'язку Словаччини, ми не дозволимо кліці Фіцо поставити під загрозу майбутнє Словацької Республіки", – підкреслили в "Прогресивній Словаччині".
Опозиційний Християнсько-демократичний рух (KDH) вважає заяву віцеспікера Гашпара свідченням розпаду урядової коаліції, адже така його заява прямо суперечить програмній заяві уряду та позиції президента Словацької Республіки.