Білоруське ТБ показало пропагандистський фільм про журналістів «Радіо Свобода»
Білоруське ТБ показало пропагандистський фільм про журналістів «Радіо Свобода»

Білоруське ТБ показало пропагандистський фільм про журналістів «Радіо Свобода»

Білоруський державний мовник ОНТ 17 січня показав четверту частину пропагандистського фільму «Свобода слова», у якому журналістів «Свобода слова» звинувачують у спробі «підпалити Білорусь».

17 січня білоруський державний телеканал ОНТ випустив четверту частину пропагандистського фільму під назвою «Свобода слова», у якому звинувачує журналістів RFE/RL у спробах «запалити вогонь у Білорусі».

Про це пише білоруська служба RFE/RL.

Четвертий епізод зосередився на Юрієві Зянковичі — громадянинові США та Білорусі, який є адвокатом і наразі відбуває 11-річне покарання в колонії суворого режиму.

На відміну від інших журналістів RFE/RL, таких як Андрій Кузнечик, Ігор Лосік і колишній репортер Ігор Карней, які у попередніх епізодах були показані у тюремних формах, Зянкович з'явився у костюмі та сорочці. Його інтерв’ю було зняте в кімнаті з комфортними умовами, з видом на вулицю та кавою на столі.

Попри постановочний характер інтерв’ю, у фільмі не було пояснено його теперішній правовий статус чи умови тримання.

  • Читайте також: Беларусские госмедиа участвуют в новой информационной кампании Кремля в Курской области

У фільмі Зянковича називають «американським адвокатом, політологом і експертом». Його співрозмовником став пропагандист Андрій Олександров, який часто супроводжує силовиків під час затримань політичних опонентів режиму Олександра Лукашенка.

RFE/RL має політику не цитувати заяви ув’язнених, зроблені під тиском.

Як пише видання, 4-серійний серіал вийшов перед президентськими виборами у Білорусі 26 січня, на яких, як очікується, переможе Лукашенко, який керує країною з 1994 року.

Юрій Зянкович був заарештований у квітні 2021 року в рамках так званої «справи змовників», яку критикують через відсутність доказів. Він був єдиним із п'яти підозрюваних, хто співпрацював зі слідством, що, за його словами, відбулося під сильним тиском. У грудні 2022 року його засудили ще на шість місяців за «образу державного службовця» через дописи в Telegram, які визнали «екстремістськими».

Інші жертви репресій

Ігор Лосік, журналіст RFE/RL, був затриманий у червні 2020 року та засуджений до 15 років позбавлення волі за звинуваченням в організації масових заворушень.

Андрій Кузнечик був заарештований у листопаді 2021 року та засуджений до шести років за «створення екстремістської групи». Його справа розглядалася за зачиненими дверима.

Ігор Карней у 2023 році отримав три роки ув’язнення за участь в «екстремістській групі», а згодом термін був продовжений через «порушення внутрішнього порядку» у в’язниці.

Після протестів 2020 року в Білорусі репресії проти незалежних медіа посилилися. Сайти RFE/RL і понад 40 інших видань були заблоковані, а редакція в Мінську зазнала обшуків. Міністерство внутрішніх справ оголосило RFE/RL екстремістською організацією, що фактично криміналізувало діяльність її журналістів.

Наразі в Білорусі за ґратами перебуває 42 представники незалежних медіа. За Індексом свободи преси, складеним «Репортерами без кордонів», країна посідає 167-е місце зі 180.

Міжнародні правозахисні організації та уряди країн Заходу закликають до звільнення всіх політичних в'язнів у Білорусі та наголошують на важливості свободи преси для демократії.

Фото: «Наша нива».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader