Підхід щодо бронювання 50% прокурорів є невірним по суті - експерт
Підхід щодо бронювання 50% прокурорів є невірним по суті - експерт

Підхід щодо бронювання 50% прокурорів є невірним по суті - експерт

Є сутнісні відмінності у статусі «спеціалізованого» прокурора та прокурора у військових погонах.

На цьому наголосив військовий прокурор Західного регіону України (2011 р.), Південного регіону України (2014-2015 рр.) Павло Богуцький в інтерв’ю Укрінформу, наводячи аргументи щодо ефективності саме військових, а не спеціалізованих прокуратур.

«Особливістю військових прокуратур є кадрове наповнення – прокурори військових прокуратур мають статус військовослужбовців. Така відмінність від статусу прокурора, у тому числі спеціалізованої прокуратури, дозволяє ефективно вирішити завдання комплектування військових прокуратур, що є вкрай актуальним для воєнного стану», - зазначив Богуцький.

Він додав, що прокурори, які є військовослужбовцями військових прокуратур, не мають обмежень щодо здійснення функцій прокуратури у Силах оборони, а дієвість процесуального керівництва досудовим розслідуванням військових кримінальних правопорушень, особливо в умовах бойових дій, значно вища.

«Кадровий потенціал військових прокуратур дозволяє забезпечити спеціалізацію щодо застосування військового права, рівень військової обізнаності, військової підготовки прокуроріввійськової прокуратури, забезпечує необхідний якісний вплив на застосування законодавства, що здійснює регулювання військових відносин. Прокурор військової прокуратури має той необхідний рівень професійної правової культури, який формує якісні компетентності для діяльності у воєнній сфері», - наголосив експерт.

Оцінюючи діяльність спеціалізованих прокуратур у сфері оборони, він акцентував на необхідності зміни підходу до комплектування прокурорським складом, що є необхідною вимогою в умовах війни.

«Коли йдеться про навантаження на прокурорів спеціалізованих прокуратур у сфері оборони, то є випадки, коли прокуратура окружного рівня виконує обсяг роботи, який виконують окремі обласні прокуратури. Проблема не вирішується навіть з урахуванням збільшення штатної чисельності, оскільки загальний підхід до комплектування, процедури конкурсу та відбору не дозволяють усунути кадровий дефіцит», - зауважив він.

Ще однією проблемою, на думку експерта, є незрозумілий підхід щодо можливості призову прокурорів на військову службу під час мобілізації. «Відомий законодавчий підхід про бронювання 50% прокурорів є невірним по суті щодо прокуратур у сфері оборони. Попри зауваження з цього приводу, законодавець не врахував положень, які стосуються забезпечення діяльності сектору безпеки і оборони загалом під час особливого періоду», - додав юрист.

За його словами, нинішній штат – близько 500 прокурорів у спеціалізованих прокуратурах у сфері оборони складає незначну частину від загальної штатної чисельності органів прокуратури. Такий стан потребує негайного втручання. «Ефективним вирішенням є утворення військових прокуратур, зміна підходу до комплектування прокурорським складом, що є необхідною вимогою в умовах війни, що триває», - зазначив Богуцький.

Як повідомляв Укрінформ, голова Верховного Суду Станіслав Кравченко поділяє необхідність створення в Україні системи військової юстиції.

Теги за темою
Прокуратура
Джерело матеріала
loader
loader