Заборона TikTok у США спонукає американців вчити китайську, щоб зрозуміти RedNote. Чому цей застосунок набирає популярність та чи безпечніший він
Заборона TikTok у США спонукає американців вчити китайську, щоб зрозуміти RedNote. Чому цей застосунок набирає популярність та чи безпечніший він

Заборона TikTok у США спонукає американців вчити китайську, щоб зрозуміти RedNote. Чому цей застосунок набирає популярність та чи безпечніший він

Все більше американців починають вчити китайську мову, щоби краще орієнтуватися в RedNote (або ж в оригіналі Xiaohongshu). Цей китайський застосунок стає все популярнішим у США на фоні заборони TikTok, який вже скоро можуть відключити. Чому американці обрали його та чи дійсно він безпечніший за застосунок від ByteDance – спробуємо відповісти на ці запитання.

Чому американці зацікавилися китайською мовою

У Duolingo фактично втричі зросла кількість американців, які вчать китайську мову, якщо порівнювати з тим же періодом торік. Найбільший сплеск нових користувачів зафіксували у середині січня. 

Заборона TikTok у США спонукає американців вчити китайську, щоб зрозуміти RedNote. Чому цей застосунок набирає популярність та чи безпечніший він - Фото 1Зображення Duolingo

Саме тоді, за інформацією Reuters понад 700 000 нових користувачів лише за два дні приєдналися до RedNote. Кількість завантажень цього застосунку у США зросла майже вдвічі, у порівнянні з минулим тижнем. А 14 січня він посів перше місце за завантаженнями в App Store у Сполучених Штатах. 

Американці розглядають RedNote, як альтернативу TikTok. За чутками власник популярного застосунку від ByteDance плануєвідключити його 19 січня, коли набуде чинності федеральна заборона на використання цієї соцмережі.

RedNote називають «китайською відповіддю» Instagram. Його оригінальна назва 小红书国际版 (або Xiaohongshu, якщо будете шукати англійською) перекладається як «маленька червона книжка», що традиційно асоціюється зі збірником висловів китайського комуністичного лідера Мао Цзедуна.

Оскільки Xiaohongshu розрахований на китайський ринок та не дуже популярний в інших країнах, то й мова програми, контент та політики представлені саме китайською. Тому американці вчать цю мову, аби краще орієнтуватися у застосунку та спілкуватися із місцевими користувачами.

Чому саме RedNote

Гіпотетично, жителі США могли б увімкнути VPN, аби й далі користуватися TikTok. Але більшість намагаються тестувати інші застосунки, які замінили б улюблену платформу. Наприклад другий за кількістю завантажень ув App Store — Lemon8, ще один застосунок ByteDance.

Reuters пише, що дехто не хоче переходити на американські аналоги Meta після заяви СЕО Марка Цукерберга про припинення фактчекінгу соцмереж компанії. Деякі кріейтори кажуть, що це «не те саме» через те, «наскільки органічно будувати спільноту в TikTok».

Станом на 14 січня хештег «TikTok refugee» (TikTok біженець) у RedNote зібрав майже 250 млн переглядів і понад 5,5 млн коментарів. Багато американських користувачів заявили, що приєднання до нього — це акт протесту проти дій Вашингтона щодо TikTok, пише CNN.

Видання проаналізувало поведінку американських та китайських користувачів на платформі. Дехто з жителів США закликає поважати китайських користувачів та не приносити політику, адже вони тут «просто розважитись». Більшість китайських користувачів тепло прийняли новеньких. А деякі навіть поділилися відеоуроками, щоб допомогти «біженцям TikTok» орієнтуватися в програмі.

«Я просто хочу запевнити вас, що ми хочемо спробувати знайти спосіб спілкуватися з вами, поважати вашу спільноту», — сказав один користувач. «Ми хочемо бути хорошими гостями», — зазначив американський користувач на у RedNote.

«Це може бути історичний момент», — прокоментував китайський користувач. Таке відчуття, що так багато змінилося в одну мить. Звичайні люди з наших двох країн ніколи раніше не спілкувалися по-справжньому… Я сподіваюся, що кожен зможе скористатися цією короткою нагодою для змістовного обміну ідеями».

Що таке RedNote та чи безпечний цей застосунок

Xiaohongshu користуються в основному китайці, він особливо популярний серед молоді та жінок. Майданчик став однією з найбільших медіаплатформ з 300 млн користувачів у Китаї. Соцмережу в 2013 році в Шанхаї заснувала Міранда Ку, яка зараз є президенткою компанії, з Чарлвіном Мао, що обіймає посаду генерального директора.

За даними Reuters стартап має оцінку у $17 млрд та розглядають як потенційного кандидата на IPO в Китаї. А на фоні новин про можливий продаж частки компанії підіймають оцінку Xiaohongshu до $20 млрд, пише Bloomberg.

Проте безпечність соцмережі викликає питання. Головна причина, чому в США забороняють TikTok — бо ця китайська соцмережазбирає багато даних та має зв’язки з Китаєм (що Bytedance заперечує).

Американський Forbes пише, що RedNote не краще. У грудні 2022 року уряд Тайваню заборонив службовцям державного сектора використовувати Xiaohongshu на офіційних пристроях через проблеми національної безпеки.

Журналісти переглянули політику конфіденційності застосунку та з’ясували, що він також збирає велику кількість даних, включно з конфіденційними — IP-адресу, місцезнаходження, звички перегляду тощо. Ці політики написані мандаринкою мовою (діалект китайської), що ускладнює розуміння американським користувачам.

Експерт з кібербезпеки в NordVPN Адріанус Варменховен каже, що ті ж самі проблеми з конфіденційністю, прозорістю та нацбезпекою, як у TikTok, ймовірно, будуть і в RedNote. Адже згідно з місцевими законодавством цими даними застосунок може ділитися із китайською владою.

З посиланням на свої джерела Reuters пише, що в Xiaohongshu не очікували такого раптового напливу користувачів. Проте вони вже шукають рішення модерації американського контенту та інструменти з перекладу, оскільки бачать у цьому потенційний шлях до досягнення глобальної популярності, подібної до TikTok.

Джерело матеріала
loader