Українські полярники показали пташенят домініканських мартинів
Українські полярники показали пташенят домініканських мартинів

Українські полярники показали пташенят домініканських мартинів

У районі станції "Академік Вернадський" справжній бебі-бум спостерігається не лише серед пінгвінів, а й серед інших птахів - домініканських мартинів. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

- На острові Галіндез, де розташований “Вернадський”, зараз підростають четверо пташенят. Також очікується поповнення у двох пар мартинів, гнізда яких розташовані біля самої станції, - повідомив біолог 29-ї УАЕ Сергій Єрмоленко.

Мартини зазвичай відкладають два-три яйця у неглибоких ямках, вистелених рослинами. Яйця і пташенята мають темні цятки, у малюків вони на голові. Мартинята вкриті сіро-коричневим пухом, а під час оперення з’являються пір’я з темними плямами. Дорослі мартини мають чорно-біле забарвлення з сірими крилами.

Перші дні пташенята залишаються в гнізді, а потім ховаються серед каміння. Ростуть швидко і за місяць майже дорівнюють батькам. Батьки годують малюків по черзі, ловлячи в океані молюсків та морських їжаків.

  • 18 грудня 2024 року українські полярники поділилися відео з новонародженими пінгвінятами неподалік станції “Академік Вернадський” в Антарктиці.
  • 12 грудня 2024 року біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко повідомив, що неподалік української станції “Академік Вернадський” в Антарктиці народилися перші пінгвінята цього сезону.
Джерело матеріала
loader