Підсумки 15.01: Закон про облік і атака РФ
Підсумки 15.01: Закон про облік і атака РФ

Підсумки 15.01: Закон про облік і атака РФ


Підсумки 15.01: Закон про облік і атака РФ - Фото 1

Зеленський підписав закон щодо військового обліку юнаків, яким виповнюється 17 років; Росіяни атакували критичну інфраструктуру на заході. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Президент підписав закон про взяття громадян України на військовий облік. Закон передбачає, що 17-річні громадяни чоловічої статі зможуть братися на облік призовників: через Електронний кабінет призовника з використанням електронної ідентифікації або шляхом особистого візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також документ дозволяє хлопцям, яким виповнюється 18 років за кордоном, стати на облік, не приїжджаючи до України. Крім того, закон продовжує до 1 березня можливість взяття на облік військовослужбовців, які вчинили СЗЧ, і які добровільно прибули до військових частин. Законодавча ініціатива передбачає, що з 2025 року строкову службу буде скасовано, а натомість запроваджено базову загальновійськову підготовку.

У ніч проти 15 січня в Києві та низці областей оголошували повітряну тривогу через атаку БпЛА. Пізніше було зафіксовано зліт групи Ту-95МС, країна-агресор Росія почала масовану комбіновану атаку ракетами з  літаків та Калібрами з Чорного моря. Під час масованого ракетного удару Росія атакувала критичну інфраструктуру на заході України. 

Були влучання в два об’єкти критичної інфраструктури у Дрогобицькому та Стрийському районах Львівської області – без постраждалих, але з руйнуваннями.

Очільниця Івано-франківської ОВА Світлана Онищук теж повідомила про атаку РФ на регіон. На Прикарпатті ціллю були об’єкти критичної інфраструктури. В області працювали сили ППО, минулося без постраждалих.

Щонайменше вісьмох цивільних було поранено в Краматорську внаслідок авіаудару по багатоповерхівці. Серед потерпілих двоє дітей. Мішенню для атаки став мікрорайон зі щільною житловою забудовою. Для обстрілу міста ворог використав УМПБ Д-30 СН.

За продовження воєнного стану віддали свої голоси 315 народних депутатів, а за продовження загальної мобілізації – 310. Рада вже 14 раз ухвалила рішення про продовження дії воєнного стану та мобілізації в Україні. Вони будуть діяти до 9 травня поточного року.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні чисельність української армії становить 880 тисяч осіб. Глава держави запевнив, що Україна не планує обговорювати скорочення армії, адже така велика армія сьогодні стримує ворога. 

Влада США запровадила нові санкції проти Росії. У санкційний пакет США потрапили металургійні заводи, підприємства ОПК, банки і установи, які співпрацювали з Москвою – загалом майже 100 суб‘єктів. Наприклад, під санкції потрапили банки, пов’язані з обходом обмежень. Зокрема, серед них Keremet Bank, фінансова установа в Киргизстані, яка співпрацювала з російськими офіційними особами для уникнення санкцій. Санкції спрямовані на підрив фінансових і технологічних можливостей РФ для ведення війни та обходу існуючих обмежень.

Польський прем’єр-міністр Дональд Туск на спільній прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Варшаві заявив, що його країна працюватиме над прискоренням процесу вступу України до Євросоюзу. Туск пообіцяв розмовляти з Україною “мовою конкретики, а не сентиментів”.

Також Туск заявив, що Польща підготувала для України 46 пакет допомоги вартістю у 200 млн євро. Він не став розкривати подробиці пакета допомоги, але зазначив, що “про це потрібно говорити якомога менше, а робити якомога більше”.

Російська Федерація готувала акти саботажу у повітряному просторі Польщі та проти авіаліній по всьому світу. Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Він зазначив, що було зафіксовано акти саботажу, які, на його думку, є проявом війни, яку Росія проголосила не лише Україні, а й усьому цивілізованому світу. У зв’язку з цим він наголосив на необхідності спільних дій проти таких загроз.

Серед тих, хто повернувся – захисники Маріуполя й Азовсталі, а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Вони мають важкі поранення та хвороби.  Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Серед повернутих є також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами.

Торік 443 тисячі українців, які виїхали, не повернулися назад. Це втричі більше порівняно з 2023 роком, коли не повернулося 134 тисячі громадян. У 2024 році найбільше людей виїхали у червні – 194 тис. Загалом близько 3 млн громадян не повернулося за 3 роки повномасштабної війни. Це майже стільки ж, як за 11 років, що передували повномасштабному вторгненню – тобто з 2011 по 2021 рік (3.3 млн).

Президент Володимир Зеленський заявив, що за кордоном створять “осередки єдності”, котрі працюватимуть для підтримки українців. Такі “осередки єдності” будуть і в Польщі, будуть в Німеччині і в інших країнах, де є наші люди.

Ізраїль та терористичне палестинське угруповання ХАМАС нібито уклали угоду про припинення вогню та звільнення ізраїльських заручників. Угода передбачає шеститижневий період тимчасового припинення вогню, в межах якого Ізраїль поступово виводитиме свої війська з сектора Гази, а ХАМАС звільнить заручників. В обмін на це Ізраїль звільнить палестинців, які перебувають у його полоні.



Теги за темою
США Володимир Зеленський Євросоюз Польша Ізраїль Донецька область кордон Армія Львівська область
Джерело матеріала
loader
loader