Фейки про пожежі в Лос-Анджелесі: суперзброя, спалений Голлівуд та «неопалимий» віруючий
Фейки про пожежі в Лос-Анджелесі: суперзброя, спалений Голлівуд та «неопалимий» віруючий

Фейки про пожежі в Лос-Анджелесі: суперзброя, спалений Голлівуд та «неопалимий» віруючий

Пожежі в американському Лос-Анджелесі та його передмісті зацікавили навіть тих, хто не в змозі показати це місто на карті. Занадто багато суперечливої ​​інформації доноситься звідти – від заяв про Голлівуд, що повністю згорів, до улюблених народом теорій змови за участю інопланетян. Коротко про – про фейки та небилиці навколо трагедії.

Пожежі спричинені електромагнітною зброєю

У польськомовному сегменті Facebook з'явився пост, який розповідав про те, що «три великі пожежі в Лос-Анджелесі спалахнули одночасно». І причина цього – зброя спрямованої енергії. Принцип її дії - "в концентрації та напрямку електромагнітної енергії, високоенергетичних лазерів та інших потужних електромагнітних пристроїв".

Фактчекери, які поки що перевіряють факти та новини на істинність/хибність, досить швидко визначили, що на відеозаписах не пожежі, що почалися 7 січня, а торішнє вересневе лихо в Південній Каліфорнії. Далі: нинішні пожежі почалися не одночасно, а з різницею в кілька годин. Ну і, звичайно, немає жодного доказу, що спалах відбувся через застосування зброї спрямованої енергії.

Зайнялося нібито одночасно у трьох різних місцях. Фото: стоп-кадрfacebook.com/Rovejro/videos/915966644067077

Hollywood у вогні

Декілька днів тому в інтернеті з'явилося відео, в якому всесвітньо відомі літери на Голлівудському пагорбі охоплені полум'ям. Вогонь стрімко пожирав конструкцію, а коментарі під ним повідомляли, що всесвітньо відомий символ знищений назавжди.

Відео було змонтовано: у відеоредакторі вогонь (відео пожежі з Австралії, зроблене у 2020 році) просто наклали на літери – це може зробити навіть дитина за декілька хвилин. Ну і офіційні особи Лос-Анджелеса заявили, що знак не згорів і навіть ніяк не постраждав від пожеж, що вирують неподалік.

Насправді на Голлівудському пагорбі пожежі не було. Фото: lapsha.media

Згоріли особняки українських генералів

Про це, зрозуміло, найгучніше кричали російські ЗМІ: мовляв, пожежі в Лос-Анджелесі знищили особняки, що належать українським високопосадовцям, «членам команди Валерія Залужного». Називалася навіть вартість згорілої нерухомості – близько 90 млн доларів.

Вперше ця «новина» з'явилася в російському Telegram-каналі «Військовий оглядач», який славиться своєю добірною нісенітницею та домислами навіть серед «колег». Публікацію перепостили інші російські телеграм-канали, а потім навіть з'явився відеоролик, змонтований із розрізнених кадрів та фейкових цитат.

Втім, авторитетні та шановні ЗМІ новину про згорілі «особняки» українських генералів і не ставили. Тут неозброєним оком видно, що зроблено абияк made in Russia.

Звісно, ​​російські ЗМІ радісно підхопили фейкову тему про українських генералів. Фото: stopfake.org

Вогонь обійшов будинок «істинно віруючого»

У соцмережах розповсюдили фото будинку християнської родини у Лос-Анджелесі, який залишився незайманим пожежами. Стверджується, що стихія оминула будівлю, хоча всі інші будинки в окрузі згоріли.

Насправді це зображення будинку було згенеровано нейромережами Google. Перевірити наявність втручання штучного інтелекту у фото чи відео зараз нескладно, і Google сам підтвердив: це справа рук його ІІ.

Втім, і без фактчекінгу можна було обійтися: зелене листя на деревах навколо вцілілого будинку має одразу навести на роздуми, а чи це не підробка. В оточенні пожеж листя просто не могло не обгоріти. На знімку воно яскраво зеленіє.

Чи це не диво? Уцілілий оазис новоявленого святого. Фото: lapsha.media

Обгорілий «Оскар»

Наскільки важлива жителям Землі інформація про знайдену на згарищі оплавлену статуетку «Оскар» - бозна. Проте варто нагадати, що будь-яка дезінформація лише посилює кризові ситуації, створює паніку та плутанину. Італійська актриса Ізабелла Росселліні поділилася на своїй сторінці в соцмережах фотографією статуетки – нагороди Академії кінематографічних мистецтв і наук США, що лежить на уламках і має неправильну форму. Поки невідомо, чи цей кадр є справжнім знімком чи підробкою. Якщо це правда - власник отримає нову замість згорілої. Якщо фейк – то має бути соромно: стільки днів обговорювати таку нісенітницю.

Взагалі незрозуміло, звідки ця фотографія напіврозплавленого «Оскара». Фото: amp.my.ua

Теги за темою
США
Джерело матеріала
loader