Зарплати "заморозяться", а ціни тільки зростатимуть: чому життя за кордоном стає ще привабливішим
Зарплати "заморозяться", а ціни тільки зростатимуть: чому життя за кордоном стає ще привабливішим

Зарплати "заморозяться", а ціни тільки зростатимуть: чому життя за кордоном стає ще привабливішим

Уряд вирішив не підвищувати мінімальну зарплату в Україні у 2025 році, зафіксувавши її на рівні 8 000 грн. Це рішення має зберегти державні кошти, але водночас створює ризики для громадян із низькими доходами та стимулює розвиток тіньової економіки.

Упродовж наступних трьох років, згідно з Бюджетною резолюцією, мінімальна зарплата залишатиметься на цьому рівні, що викликає побоювання серед експертів, пишуть Новини Live.

Середня зарплата в Україні продовжує зростати через інфляцію та нестачу кадрів, і до 2025 року очікується її підвищення до 24 389 грн. Однак мінімальна зарплата складатиме лише 32,8% від середньої. Для порівняння, у країнах ЄС цей показник значно вищий, наприклад, у Франції – 66%.

Гроші. Кадр з ютуба

Мінімальна зарплата в Україні також значно нижча, ніж у країнах Європи. У Болгарії вона становить 477 євро, у Люксембурзі – 2571 євро, тоді як в Україні це лише 182 євро. Така розбіжність сприяє трудовій міграції, адже низька оплата праці не дозволяє забезпечити навіть базові потреби.

Українські біженці. Фото: shutterstock

Близько 1,9 мільйона українців отримують мінімальну зарплату, а багато роботодавців намагаються зменшити податкове навантаження через виплати "в конвертах". У той час як середня зарплата у вересні 2024 року становила 20 592 грн, реальні доходи громадян знижуються через зростання цін.

Гроші. Фото: скрін youtube

Фахівці наголошують, що замороження мінімальної зарплати не вирішить проблеми міграції та не зупинить українців від пошуку роботи за кордоном, де оплата праці суттєво вища.

Раніше ми повідомляли, доведеться сидіти голодними? Чи зміниться в Україні у 2025 році розмір "мінімалки".

Зарплати заморожені, але податки зросли: хто найбільше серед громадян відчує удар - детальніше на Знай.ua.

Джерело матеріала
loader
loader