Військовий облік призовників: що змінилося
Військовий облік призовників: що змінилося

Військовий облік призовників: що змінилося

Військовий облік призовників: що змінилося

Роз'яснення дали у Міноборони.

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. В цей період, як і у мирні часи, українці мають дотримуватися правил військового обліку. Нещодавно у Верховній Раді підтримали законопроєкт «Про військовий обов'язок і військову службу», який суттєво спрощує процедуру взяття на військовий облік призовників та модернізує систему взяття на зазначений облік загалом. У Міноборони розповіли, як змінилися правила військового обліку.

Що змінилося у військовому обліку призовників

У відомстві пояснили, що відтепер 17-річні громадяни чоловічої статі зможуть братися на облік призовників двома способами на вибір:

  • через Електронний кабінет призовника з використанням електронної ідентифікації;
  • шляхом особистого візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У Міноборони додали, що важливою зміною є скасування комісії з питань взяття на військовий облік призовників та початкового медичного огляду.

«Натомість медогляд стане обов'язковим безпосередньо перед направленням на базову військову службу та перед початком практичних занять з базової загальновійськової підготовки, яка впроваджується у закладах вищої освіти з 2025 року», – йдеться у повідомленні.

Відповідно до законопроєкту, поважними причинами неможливості взяття на облік є:

  • хвороба призовника;
  • стихійні лиха;
  • проживання на тимчасово окупованій території або в зоні бойових дій;
  • інші обставини, що унеможливлюють електронну ідентифікацію чи особисте прибуття до ТЦК та СП.

Чи змінилися правила військового обліку жінок

Особливу увагу приділено питанню військового обліку жінок.

«Ті, хто виявив бажання проходити базову військову службу, за власною заявою братимуться на облік призовників», – пояснили у відомстві.

У Міноборони додали, що після завершення служби жінки братимуться на військовий облік військовозобов'язаних за власним бажанням.

Які додаткові зміни передбачені у обліку та військовій службі

У відомстві назвали також інші важливі зміни:

  • військове звання «рекрут» присвоюватиметься особам рядового складу, які проходять базову військову службу, до закінчення базової загальновійськової підготовки. Після базової загальновійськової підготовки їм присвоюватиметься військове звання солдата/матроса;
  • прийом на військову службу за контрактом осіб рядового складу громадян України з числа військовослужбовців базової військової служби та осіб віком від 18 років, які не проходили військову службу, тільки за умови проходження ними базової загальновійськової підготовки;
  • надання додаткових повноважень командирам військових частин щодо призову на військову службу резервістів та військовозобов'язаних у день їх добровільного прибуття до військових частин.

«Ухвалені зміни спрямовані на оптимізацію системи військового обліку призовників та адаптацію її до сучасних умов, що дозволить зробити процес більш ефективним та доступним для громадян України», – резюмували у відомстві.

Нагадаємо, хто зі студентів не може отримати відстрочку від мобілізації.

Джерело матеріала
loader