В Україні запропонували надати Державній аудиторській службі (Держаудитслужбі) спеціальний статус і дозволити Кабінету Міністрів самостійно визначати зарплати її працівників.
Зміни були внесені до урядового законопроєкту №12245, який Верховна Рада ухвалила в першому читанні в грудні 2024 року. Ці зміни викликали критику з боку експертів, які наголошують на необхідності провести комплексну реформу органу перед переглядом окладів.
Цей проєкт передбачає оновлення положень Бюджетного кодексу, щоб Україна могла виконати зобов'язання перед міжнародними партнерами. Однак під час підготовки до другого читання до законопроєкту додали поправки, які стосуються змін у статусі Держаудитслужби та нових правил оплати праці її співробітників. Зокрема, ці поправки передбачають:
- надання Держаудитслужбі спеціального статусу;
- введення спеціальних звань для держслужбовців;
- надання Кабміну права самостійно визначати розмір посадових окладів працівників цього органу.
Поправки викликали резонанс серед громадськості та експертів. Народний депутат Ярослав Железняк ("Голос") різко розкритикував ці зміни, зазначивши, що немає обґрунтованих підстав для перегляду зарплат працівників Держаудитслужби і що спершу слід провести реформу органу.
"Тягнуть через нормальний бюджетний законопроєкт (який ще маяк МВФ) ліві правки про підвищення зарплат ДержАудитСлужбі. Окрім підвищення зарплат + спецстатус + спецзвання", – зазначив Железняк.
Депутат наголосив, що хоча він не проти високих зарплат, їхнє підвищення має відбутися тільки після проведення реальних інституційних змін.
Останні новини України:
Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.
Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.