Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.
Система складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР), кожен із яких визначає можливості й обмеження для керування різними типами дронів.
Початковий рівень БКР І призначений для керування мікро- та міні-БПЛА. Він дозволяє здійснювати візуальні польоти у повітряному просторі класів E, F та G за класифікацією ICAO на висоті до 900 м над землею.
Оператор має розуміти основи авіаційної метеорології, знати характеристики свого дрона і володіти базовими навігаційними навичками.
Другий рівень БКР ІІ розширює можливості до керування малими БПЛА І класу і додає доступ до повітряного простору класу D на висоті до 1 500 м.
На цьому рівні з'являються вимоги до роботи з радіолокаційними станціями та розширеного планування польотів з урахуванням вітру на різних висотах.
Рівень БКР ІІІ відкриває доступ до керування тактичними БПЛА у всьому повітряному просторі, крім класу А, на висоті до 5 500 м.
Оператор повинен вміти керувати польотом за приладами, працювати із системами розпізнавання та запобігання зіткнень, а також виконувати зліт і посадку на різних аеродромах.
Найвищий рівень БКР IV надає право керувати оперативними і стратегічними БПЛА ІІІ класу у будь-якому повітряному просторі та за будь-яких погодних умов.
Оператор має володіти навичками польоту за приладами, роботи із супутниковим зв'язком та взаємодії з органами управління повітряним рухом.
Кожен базовий кваліфікаційний рівень містить чіткий перелік знань, умінь та компетенцій оператораБПЛА. Така стандартизація дозволить підрозділам ефективно взаємодіяти на фронті та максимально реалізувати бойовий потенціал безпілотних систем.
Як підкреслили в Міноборони, для польотів за межами прямої видимості обов'язково потрібен рівень БКР IV, незалежно від розміру дрона. Кожен наступний рівень включає всі вимоги попередніх та потребує проходження відповідного навчання з демонстрацією практичних навичок.
Вимоги розроблені відповідно до постанови Кабінету міністрів від 1 жовтня 2024 року № 1129 про реалізацію експериментального проєкту з сертифікації шкіл операторів БПЛА.
Як повідомляв Укрінформ, Міноборони затвердило нові стандарти підготовки з домедичної допомоги, що дозволить ефективно надавати домедичну допомогу в умовах бойових дій та інших екстремальних ситуаціях.
Фото: Генштаб ЗСУ