Росія майже повністю втратила головне джерело доходу, однак є і погана новина
Росія майже повністю втратила головне джерело доходу, однак є і погана новина

Росія майже повністю втратила головне джерело доходу, однак є і погана новина

Про це в етері 24 Каналу зазначив політтехнолог Михайло Шейтельман, зауваживши, що у списку світових компаній всього 15 років тому "Газпром" був у ТОП-3 з ринковою капіталізацією у 350 мільярдів доларів. Тепер ціна акцій компанії падає у 100 разів.

На чому зараз тримається економіка Росії?

"Газпром" зазнав рекордних збитків через втрату своїх основних ринків збуту. Після того як був припинений транзит газу через Україну залишився тільки один маршрут його постачання в Європу – через "Турецький потік".

Тільки турецький трубопровід працює. Зараз Росія продає свій газ по моделі ЗПГ (зрідженого природного газу). На скільки мені відомо, в наступному європейському пакеті санкцій цей газ може бути заборонений на ринку Європи. Це обговорюється в ЄС,
– розповів Шейтельман.

Політтехнолог наголосив, що наразі російська економіка тримається на продажу нафти та металів.

Надія "Газпрому" на зміни уряду в Німеччині

Політтехнолог зауважив, що є ризики, що "Газпрому" вдасться відновитися, якщо в Німеччині зміниться політичний курс. В країні через місяць відбудуться парламентські вибори.

Партія "Альтернатива для Німеччини" зараз на 2 місці, її підтримує Ілон Маск. Вчора в них була зустріч, де було озвучено, що вони готові відновити угоду з Росією про постачання російського газу через "Північний потік". Це дуже погана новина,
– підкреслив Шейтельман.

Якщо уряд в Німеччині кардинально зміниться, то, можливо, за слів політтехнолога, російський "Газпром" буде певною мірою відновлений завдяки цьому.

Нагадаємо, що в грудні акції "Газпрому" впали до мінімуму з 2009 року. Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин спрогнозував, що доля компанії – банкрутство. Для "Газпрому" основним ринком збуту завжди був європейський. Зараз обсяг споживання ЄС скоротився до 30 мільярдів метрів кубічних газу зі 180, які відправляла Росія. ЄС швидко знайшов альтернативу російському газу.

Теги за темою
Росія газ
Джерело матеріала
loader