Народна артистка України Лариса Кадочникова прокоментувала «мовний інцидент», який стався 9 січня під час вручення Премії імені Сергія Параджанова.
«Спогади про Сергія Параджанова, як і про фільм «Тіні забутих предків», досі викликають найглибші емоції. Я розгубилася… Так, у побуті та майже все своє життя я спілкувалася і виступала російською. Повномасштабне вторгнення змінило мене, мій рідний Театр Лесі Українки, моїх шанувальників, всю нашу країну. Україна – мій дім, і нікуди я не збираюсь. Я перейшла на українську мову на сцені і намагаюся, наскільки це можливо, спілкуватися нею в житті. Сподіваюся, що моє щире звернення вичерпає непорозуміння, що сталося», — сказала Кадочникова в коментарі Укрінформу.
Кирило Кашліков, генеральний директор Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки, актрисою якого є Кадочникова, в коментарі Укрінформу сказав: «Позиція театру була сформульована одразу після початку повномасштабного вторгнення. Колектив відмовився від словосполучення «російська драма» у назві театру та відмовився грати вистави російською мовою. За 3 роки ми побудували репертуар, гідний національного театру, всі вистави граються українською».
На вимогу присутніх у залі говорити українською, вона відповіла: «Я українською мовою граю в театрі. Ви вибачте, я маю право говорити хоч англійською мовою. Будь ласка, поважайте мене, я багато зробила для України. Я нікуди не виїжджаю, я тут, і я граю в театрі вистави українською мовою. І найголовніше, ми повинні любити одне одного і поважати. Україна одна, і якщо ми будемо ворогувати і ненавидіти один одного через дрібниці, ми загинемо».
Це викликало суперечливу реакцію присутніх на церемонії та широкий резонанс у суспільстві після поширення відео з її виступу. Детальніше читайте у матеріалі «Антоніни»: Чергове «несеться». Реакція на мовний скандал з Ларисою Кадочниковою
Лариса Кадочникова — одночасно народна артистка України і Росії. Акторка народилась (1937 рік) і виросла в Москві. До України переїхала після того, як у 1963 році зіграла головну роль у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». З того часу була (і залишається) акторкою Київського театру російської драми імені Лесі Українки (нині перейменований на Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки»). 18 років вона пробула у шлюбі з українським кінооператором та режисером Юрієм Іллєнком.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.