У Рівненському обласному ТЦК приголомшили заявою про бронювання священників УПЦ МП.
Нещодавно Кабінет міністрів дозволив бронювати священнослужителів за переліком посад, затвердженим Державною службою з етнополітики. Речниця Рівненського обласного центру комплектування та соціальної підтримки Тетяна Камерістова пояснила, хто зі священників отримає бронь.
Про це передає "Суспільне Рівне".
"Священнослужителю, за канонами церкви, заборонено брати в руки зброю. Якщо священник бере в руки зброю і навіть присутнє ненавмисне вбивство – після цього він не має права бути священником і звершувати богослужіння", – пояснює священник ПЦУ з Рівного Петро Мартинюк.
За його словами, наразі невідомо, як буде відбуватися бронювання самих священнослужителів в умовах війни. Єдине відомо, що ці священнослужителі мають бути офіційно влаштовані.
Які конфесії отримають бронювання
Список церков та посад затверджує Державна служба України з етнополітики та свободи совісті.
Бронювання, крім священників ПЦУ та УГКЦ, отримають протестанти та римо-католики. І що цікаво, навіть попи УПЦ Московського патріархату. Принаймні, так стверджує речниця Рівненського ОТЦК. За словами Тетяни Камерістової, бронювання священнослужителів стосуватиметься й УПЦ Московського патріархату, зазначають у виданні.
"Священнослужителі – це звичайні громадяни України, які, якщо вони чоловічої статі й відповідного віку – з 17 років до 60, повинні оновити свої військово-облікові дані в "Резерв +". Рішення з приводу того, хто буде заброньований — не ми приймаємо і не ми займаємось бронюванням. Цим займається людина, простими словами, яка веде облік. Отак у нас є обліковець, так само в єпархії є людина, яка займається обліком. Не більше 50% священнослужителів зможуть бути заброньованими від церкви", – сказала речниця обласного ТЦК.
Раніше на Рівненщині вже виник скандал через те, що місцевого священника УПЦ МП нібито призначили капеланом в одній із частин Львівщини. Натомість у Держетнополітики запевнили, що жоден священнослужитель УПЦ МП не є військовим капеланом в Україні.
Нагалаємо, що до недавньої поправки Кабміну норма про альтернативну службу діяла у мирний час і на мобілізацію не поширювалася. Тому всі військовозобов'язані священнослужителі, які не мають іншого права на відстрочку (за сімейним станом чи станом здоров'я), підлягали мобілізації.
У новому законі про мобілізацію для священнослужителів також не було передбачено ні відстрочки, ні броні, ні альтернативної служби.
- Мобілізований клірик УПЦ МП втік з військової частини, бо не хотів воювати проти "своїх" – журналіст
- На Закарпатті прихожани УПЦ МП влаштували бунт під ТЦК: вимагали випустити їхніх попів
- На Волині священник УПЦ МП побив сестру загиблого героя