5 ознак, що ваш смартфон пора змінити
5 ознак, що ваш смартфон пора змінити

5 ознак, що ваш смартфон пора змінити

Куплений кілька років тому смартфон іноді працює довго, а може почати подавати симптоми, які натякають на те, що його потрібно міняти на новий. Причин, за яких гаджет перестав влаштовувати, багато. Наприклад, знизилася місткість акумулятора, фото з камери не такі красиві, як у друзів у соцмережах, а програми почали запускатися довше та пригальмовувати. Ці ознаки свідчать — саме час поміняти старий смартфон на новий, більш сучасний. Але до такого кроку треба підходити відповідально.

Важливість вчасної заміни смартфона

Одні купують новий смартфон відразу після виходу наступного покоління, інші дотримуються циклу раз у 2-3 роки, а хтось здійснює заміну тільки після поламання або втрати старого пристрою. Підхід має бути індивідуальним та залежати від особистих потреб користувача. Одночасно із цим є щонайменше 5 факторів, що змушують купити новий смартфон. Якщо ви зіткнетеся з однією з описаних далі проблем, обов’язково придивіться до обновки, не чекаючи, коли пристрій повністю вийде з ладу.

Ознака 1: постійне зниження продуктивності

З часом смартфони починають більше гальмувати. Ось у чому може бути справа:

  1. Система перевантажена. Перші проблеми через це зазвичай з’являються вже за рік використання. Перевірте стан пам’яті пристрою та кількість застосунків. Якщо накопичувач забитий більш ніж на 80%, пора влаштувати «прибирання». Видаліть непотрібні фото, відео, програми та ігри, очистьте кеш месенджерів.
  2. Телефон застарів та не тягне — тут усе серйозніше. Можна піти на компроміс і спробувати полегшені програми та браузери.

Але якщо такі заходи втомлюють або майже не допомагають, варто придбати новий, більш продуктивний та потужний пристрій.

Ознака 2: швидка розрядка акумулятора

Підвищення системних вимог застосунків та регулярні оновлення софту змушують гаджет використовувати більше ресурсів, ніж на момент його покупки. Через це він швидше розряджається, отже, прийшов час, коли треба міняти батарею в айфоні. Плюс до всього кожен акумулятор згодом втрачає номінальну місткість, навіть поради з енергоощадження не допомагають розв’язати проблему. Єдиним правильним виходом із ситуації стає покупка нового смартфона. Якщо своєчасно не замінити пристрій, в якийсь момент заряд буде «танути», а ви не зможете відкрити навігатор або зробити дзвінок.

Коли здувся акумулятор, таким пристроєм користуватися не можна. Навіть якщо замінити батарею, екран, корпус та внутрішні елементи, імовірно, зігнулися або отримали інші пошкодження. Довго гаджет не протягне, краще замінити його якомога швидше.

Ознака 3: фізичні пошкодження та зношеність

Вагомі приводи для заміни телефону — пошкодження:

  • тріснуте скло;
  • розхитаний порт для зарядки;
  • розбитий або подряпаний екран тощо.

Це найпоширеніші проблеми. В авторизованих сервісах вам запропонують установити новий модуль дисплея, проте це дуже дорого. Але можна замінити тільки верхнє скло, залишивши справну матрицю на місці. Проблеми з портом для зарядки в різних телефонів виникають із різноманітних причин. В айфонів роз’єми міцні, але часто забиваються сміттям та пилом. А ось в Android зі старим microUSB крихкий порт із часом розхитується та вимагає повної заміни.

Ознака 4: несумісність із сучасними програмами та технологіями

Сучасний софт занадто вимогливий для старого процесора — це серйозна проблема. Програми, операційні системи, навіть сторінки в інтернеті постійно стають складнішими та вимогливішими, змушуючи старі слабкі процесори працювати на максимальній потужності. Це збільшує їхнє енергоспоживання та швидкість розряду. Саме приходить час, коли потрібно міняти батарею в айфоні або сам пристрій. 

Ознака 5: відсутність підтримки безпеки

Сучасні гаджети більшою мірою залежать від програм та операційної системи, ніж від встановленого в них заліза. Якщо виробник припинить підтримку софту, телефон почне втрачати навіть ті функції, які в нього були. Наприклад, застосунки працюватимуть повільніше або перестануть запускатися зовсім. Крім того, пристрій стає більш вразливим для вірусів.

Розробники месенджерів, браузерів, ігор та інших програм зазвичай орієнтуються на порівняно нові пристрої та розвивають свої продукти з урахуванням їхніх можливостей.

Підтримувати стару версію на несучасних телефонах вони теж не можуть. Є ризик, що там є якась лазівка для злочинців, які здатні зашкодити компанії і користувачам. Тому зазвичай сильно застарілі програми просто перестають запускатися та потребують оновлення. На відміну від того випадку, коли потрібно міняти акумулятор в айфоні, — тут допоможе тільки придбання іншого смартфона. 

Поради щодо вибору нового пристрою

Перед тим як вибирати телефон, треба чітко визначитися, що конкретно хочете та для чого він вам потрібен. Ціни на смартфони сильно варіюються залежно від начинки пристрою. Якщо для геймерів важливі новітні ігри, для блогерів — робити красиві фотографії або застосовувати телефон для знімання відео, найімовірніше, доведеться розщедритися. Коли достатньо іноді дзвонити, використовувати як навігатор та дивитися відео на «Ютубі», вкладати багато грошей у пристрій немає сенсу.

Найважливіші параметри під час вибору смартфона:

  1. Операційна система. На сьогодні найпоширенішими є дві ОС — Android (Google) та iOS (Apple).
  2. Оперативна пам’ять. Впливає на плавність та багатозадачність роботи системи. Чим вона вища, тим комфортніше користуватися пристроєм. 

З кожним роком люди все більше звикають до смартфонів, вони є для багатьох невіддільною частиною життя. Купуючи таку важливу річ, варто підійти до вибору відповідально, подумати, що у вашому гаджеті має бути обов’язково, а без чого можна обійтись.

Джерело матеріала