У питанні створення «Пентагону державних реєстрів» йдеться про дві тенденції — законотворчість і реальне застосування засобів, які забезпечать кіберзахист. Про це у телеефірі сказав перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко, відповідаючи на запитання, що означає «Пентагон держреєстрів» і коли він запрацює, повідомив «Укрінформ».
«Тут йдеться про поєднання двох тенденцій і процесів: перше — це законотворчість, друге — це реальне застосування тих засобів, які забезпечать нам кіберзахист. Ідеться про законопроєкт 11290, який розроблявся, перш за все, Держспецзв’язком, на основі аналізу інформації щодо більш ніж 4 тисяч кіберінцидентів. На основі цього формували це системне бачення, формування запобіжників», — сказав він.
За словами першого заступника міністра юстиції, одним із таких нових запобіжників є введення в штат підприємств критичної інфраструктури посади фахівця кібербезпеки, який робитиме все, щоб унеможливити якісь руйнівні наслідки заходу туди.
«Подібний законопроєкт вже пройшов перше читання, але він ще на шляху до того, щоб ВР його ухвалила, і ми, відповідно до тієї законодавчої норми, яка народиться, вже будували цю систему. Але це обов’язково буде», — додав Кучерявенко.
Нагадаємо, напередодні віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністерка юстиції Ольга Стефанішина повідомила, що міністерство після російської масштабної кібератаки збирається імплементувати новий механізм захисту даних.
За її словами, уже розроблено план створення такого собі «Пентагону» для державних реєстрів, який, як очікується, буде швидко імплементований. Відповідна команда вже працює над запуском цієї ініціативи.
Нагадаємо, 19 грудня 2024 року відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час. Унаслідок цього було тимчасово призупинено роботу єдиних та державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України.
Міністерка юстиції Ольга Стефанішина повідомила, що внаслідок кібератаки призупинили дію всіх реєстрів, які адмініструє Мін’юст, щоб уникнути подальшого розгортання загроз.
За даними СБУ, за кібератакою на реєстри стоять російські спецслужби, зокрема хакерське угруповання, пов'язане з Головним управлінням Генерального штабу ЗС РФ.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за статтею 438 (порушення законів та звичаїв війни).
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що бекапи всіх реєстрів із даними є, тому відновлення інформації в реєстрах не є проблемою. Він повідомив, що створено штаб і відбувається відповідна робота СБУ та Держспецзв'язку.
Фото: informationweek
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.