
Вступ до НАТО вважають пріоритетнішим, ніж вступ до ЄС, 46% респондентів, - опитування КМІС
За результатами опитування Київського міжнародного інституту (КМІС), 46% українців вважають вступ до НАТО важливішим, ніж членство в Європейському Союзі
Про це йдеться в опитуванні КМІС.
Загалом 90% респондентів підтримують євроінтеграційні прагнення України, а 84% висловлюють бажання бачити свою країну в НАТО, що свідчить про високу підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції серед українців.
Проте, коли мова заходить про активну участь у референдумах, результати показують, що лише 68% опитаних готові проголосувати "за" вступ до ЄС або НАТО.
Хоча більшість підтримує вступ до обох союзів, рівень довіри до них виявився досить поміркованим. Лише 46% українців довіряють ЄС, тоді як 43% мають довіру до НАТО.
Читайте також: Вступ України до ЄС: основні досягнення та перспективи на 2025 рік
"Тобто ці союзи користуються скоріше довірою (баланс довіри-недовіри є позитивним), проте не переважною і, як ми бачимо, серед українців є багато критичних поглядів. Відповідно, є багато українців, які не довіряють або мають сумніви щодо ЄС та/або НАТО, але при цьому все одно бачать Україну в цих союзах", - зазначили у КМІС.
Водночас, як свідчить опитування, більше українців хочуть насамперед бачити Україну в НАТО, ніж у ЄС: 46% на противагу 22%.
"Тобто хоча членство в обох союзах є важливим для більшості населення, проте пріоритет – у НАТО (вочевидь, через гостру вимогу українців мати надійні гарантії безпеки)", - йдеться у повідомленні.
Це дослідження складається з даних трьох опитувань КМІС за 2024 рік. Усі вони були проведені методом телефонних інтерв’ю і репрезентують доросле населення підконтрольних уряду України територій.
- Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції України Ольга Стефанішина 6 грудня розповіла, що зараз тривають переговори про вступ до ЄС, які стосуються розділу внутрішнього ринку.

Кремль має дві цілі. Аналітики ISW пояснили, чому РФ посилила удари по Україні

Дрони атакували Іванівську область РФ

Вибухи у Росії та нові заяви Трампа: головне за ніч

Китай створив матеріал, який може підірвати ефективність «Золотого купола» Трампа

The Economist проаналізував, скільки «шахедів» за ніч у майбутньому може випускати РФ
США хочуть депортувати афганців: ветерани та правозахисники обурені
