Норвегія скоротить допомогу для українських біженців: додано "безпечні" області
Норвегія скоротить допомогу для українських біженців: додано "безпечні" області

Норвегія скоротить допомогу для українських біженців: додано "безпечні" області

Директорат у справах іноземців Норвегії (UDI) переглянув оцінку безпекової ситуації в Україні та з 13 січня 2025 року розширив список областей, які вважаються безпечними для проживання.

До переліку безпечних територій увійшли 14 областей: Черкаська, Чернівецька, Івано-Франківська, Хмельницька, Кіровоградська, Київська (крім міста Києва), Львівська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Вінницька, Волинська, Закарпатська та Житомирська.

За визначенням UDI, безпечними вважаються регіони, де українська влада має повний контроль, а вплив Росії відсутній або мінімальний.

Нові правила вплинуть на заявників, які звернулися за захистом після 28 вересня 2024 року та ще не отримали рішення, а також на тих, хто подасть заяву після 13 січня 2025 року.

Важливо зазначити, що зміни не торкнуться українців, які подали заявки до 28 вересня 2024 року, вже мають дозвіл на проживання, прибули за програмою медичної евакуації або мають близьких родичів з колективним захистом у Норвегії.

Норвегія та Україна
Норвегія та Україна

При розгляді заяв враховуватиметься останнє постійне місце проживання заявника - територія, де особа проживала щонайменше півроку. Кожна справа розглядатиметься індивідуально.

Для осіб із безпечних регіонів критерії отримання індивідуального захисту будуть значно жорсткішими. UDI оцінюватиме можливість захисту з боку української влади та наявність безпечних територій для проживання заявника.

Нагадаємо, що умови перебування біженців в Норвегії суттєво змінилися з 2024 року. Уряд скасував фінансову підтримку для тих, хто проживає в приватному житлі, скоротив щомісячну допомогу для бездітних пар та запровадив вимогу щотижневої 15-годинної зайнятості для отримання фінансової допомоги.

Варто зауважити, що нова політика Норвегії передбачає відмову у захисті українцям з "безпечних" регіонів, включаючи Львівську, Волинську, Закарпатську, Івано-Франківську, Тернопільську та Рівненську області, а також особам, які не проживали в Україні на момент початку повномасштабного вторгнення.

Як повідомлялося, згідно з дослідженням Oslo Met, 54% опитаних українських біженців не впевнені щодо свого майбутнього перебування в Норвегії, тоді як 34% планують залишитися в країні. Наразі в Норвегії перебуває понад 65 тисяч українських біженців.

Також варто додати, що українці можуть отримати фінансову допомогу при добровільному поверненні додому у розмірі 15 000 норвезьких крон, але це може призвести до втрати статусу біженця та необхідності повернення коштів у разі повторного в'їзду до Норвегії протягом певного періоду.

Джерело матеріала
loader