Міністерство оборони Литви офіційно запропонувало ініціювати вихід з Оттавської конвенції, що забороняє протипіхотні міни, з метою посилення національної оборони і заходів стримування.
Про це йдеться в повідомленні Міноборони Литви, пише "Європейська правда".
Міністерство національної оборони Литви повідомило, що пропонує спочатку обговорити можливий вихід з Оттавської конвенції в Раді оборони країни з метою забезпечення широкого політичного консенсусу з цього питання.
Воно наголосило, що важливо також провести консультації з ключовими союзниками, які розгортають війська в Литві, такими як США, Німеччина та інші країни НАТО.
Ці консультації допомогли б прийняти рішення, що відповідають регіональним і міжнародним оборонним інтересам.
"Пошук єдиної позиції членів Альянсу щодо виходу з Конвенції про заборону протипіхотних мін є важливим для досягнення ефективного результату.
Зараз ми наполегливо працюємо над мобілізацією лідерів для пошуку регіонального рішення", – сказала міністерка національної оборони Литви Довіле Шакалієне.
Об'єднана позиція Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Фінляндії і Швеції посилить стримування і продемонструє спільний підхід до принципів оборони в регіоні.
"Звичайно, навіть якщо Литва денонсує Оттавську конвенцію, вона продовжить дотримуватися визнаних принципів і норм міжнародного гуманітарного права щодо захисту цивільного населення і методів ведення війни", – заявила Шакалієне.
Якщо Рада національної оборони схвалить вихід з Оттавської конвенції, Міністерство оборони запропонує президенту внести до Сейму пропозицію про денонсацію Оттавської конвенції.
Оттавську конвенцію 1999 року, спрямовану на ліквідацію протипіхотних мін, підписали понад 160 країн, в тому числі більшість західних держав.
Вони зобов'язалися не застосовувати, не розробляти, не виробляти, не набувати, не накопичувати, не зберігати і не передавати протипіхотні міни.
У січні прем’єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас підтримав вихід країни з конвенції про заборону протипіхотних мін.
В Офісі президента Литви заявили, що чекають узагальненої військово-політичної думки з цього приводу.