Командир полку «Яструби» - про дрони: Ворог був не готовий до застосування на війні цивільної технології
Командир полку «Яструби» - про дрони: Ворог був не готовий до застосування на війні цивільної технології

Командир полку «Яструби» - про дрони: Ворог був не готовий до застосування на війні цивільної технології

Використання дронів у військових цілях з 24 лютого 2022 року стало справжнім відкриттям для багатьох українських бійців.

Таку думку висловив командир 411-го окремого полку безпілотних систем «Яструби» Андрій Сухін із позивним Атлас у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги».

«Ми почали з цим розбиратися. Коли ми в підрозділі зрозуміли, як це допомагає нам виконувати наші завдання, відповідно, ми почали це активно розвивати», – розповів Сухін.

Він згадав, як перші дрони були підняті в районі Пущі-Водиці в напрямку Мощуна навесні 2022 року. Тоді після відбиття наступу противника перед підрозділом стояло непросте завдання: визначити, яка місцевість замінована, де розташовані позиції ворога та своїх сил. «Дрони допомогли нам це з’ясувати. І тоді стало зрозуміло, наскільки ця технологія працює, наскільки ми її можемо використовувати», – підкреслив офіцер.

Сухін зазначив, що тоді керівництво звернуло увагу на ефективність задіювання у бойових завданнях безпілотників, результатом чого стало створення першого в Україні та найбільшого в Європі 411-го окремого батальйону БПЛА. Буквально нещодавно він розширився до полку, і перед бійцями постали нові завдання та виклики.

«Це дійсно дуже потужна зміна. Серйозні кроки необхідно зробити. Це збільшення штату людей більш ніж утричі. Відповідно, всіх треба підібрати якісно, обов'язково навчити і після того підготувати до виконання завдань», – ділиться Сухін.

Командир полку «Яструби» - про дрони: Ворог був не готовий до застосування на війні цивільної технології - Фото 1

На його переконання, «обов'язково людина має володіти критичним мисленням і проявляти ініціативу, тому що тільки людина з критичним мисленням може знайти, що йде не так або піде не так». «А людина з ініціативою розумною може знайти якісь шляхи вирішення тих чи інших питань. Це дуже важливо, тому що все змінюється, і саме люди, які мають ініціативу, вони є провідниками цих змін. Саме зміни, які відбуваються в екіпажах, найбільше впливають на результат на полі бою», – зазначив командир, підсумовуючи, що «креативний підхід наших людей – це потужна зброя проти ворога, яка здатна змінювати хід війни».

Більше про особистий шлях воїна, новоутворений окремий полк безпілотних систем «Яструби», виклики, з якими доводиться стикатися, перебуваючи на посаді командира, та переваги, які українська армія має перед ворогом, Сухін розповів у новому випуску проєкту «Командири нашої перемоги», який можна переглянути на Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader