Рада ЄС схвалила запрошення Швейцарії до «військового Шенгену»
Рада ЄС схвалила запрошення Швейцарії до «військового Шенгену»

Рада ЄС схвалила запрошення Швейцарії до «військового Шенгену»

Рада ЄС схвалила запрошення Швейцарії до «військового Шенгену»

Відповідний проєкт у ЄС називають основою оборонного співробітництва країн-членів і не лише.

Рада ЄС 13 січня схвалила запрошення Швейцарії до так званого «військового Шенгену», який передбачає безперешкодне розміщення військ у Європі, вказано у відповідній заяві. Мова йде про запрошення країни до проєкту Постійного структурованого співробітництва (PESCO) «Військова мобільність».

«Сьогоднішнє рішення уповноважує Нідерланди як координатора офіційно запросити Швейцарію приєднатися до цього проєкту PESCO у відповідь на її запит від вересня 2024 року. Після того, як Швейцарія підпише адміністративну угоду з проєктом, вона стане його офіційним учасником», – йдеться у заяві Ради ЄС.

Проєкт PESCO «Військова мобільність» має спростити та стандартизувати національні процедури транскордонних військових перевезень. Він уможливлює швидке переміщення військового персоналу і техніки по всьому Євросоюзу автомобільним, залізничним, морським або повітряним транспортом. Канаду, Норвегію та США запросили приєднатися до проєкту ще 2021 році. А 2022 року запросили Велику Британію.

«Постійне структуроване співробітництво (PESCO) є одним зі стовпів оборонної політики ЄС. Вона забезпечує основу для оборонного співробітництва між 26 країнами-членами ЄС, які уклали між собою більш жорсткі зобов'язання. Вони спільно розвивають оборонні спроможності, координують інвестиції, підвищують оперативну готовність, взаємосумісність і стійкість своїх збройних сил, а також співпрацюють у проєктах», – пояснили в Раді ЄС.

Там також нагадали, що 5 листопада 2020 року Рада своїм рішенням встановила загальні умови, за яких треті держави можуть бути запрошені до участі в окремих проєктах PESCO у виняткових випадках. Країни, які подають заявки, повинні відповідати політичним, правовим і матеріальним умовам, в тому числі поділяти цінності, на яких заснований ЄС, і не суперечити інтересам безпеки та оборони Євросоюзу і його держав-членів.

Раніше The Economist писав, що швидке переміщення техніки Європою має вирішальне значення для стримування Росії. При чому, як зазначили у виданні, покращення військової мобільності в Європі стало головним пріоритетом як для НАТО, так і Європейського Союзу.

Джерело матеріала
loader
loader