Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України та двом керівникам державного підприємства, які поставили у бойові підрозділи браковані великокаліберні кулемети. Про це повідомляє пресслужба ДБР.
- За сприяння Міністерства оборони України, слідчі ДБР встановили, що посадовці мали у 2022 році поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів. Натомість вони провернули оборудку, за якою замість якісної зброї у війська потрапили дешеві аналоги, що не придатні для використання за призначенням. Крім того, було поставлено лише половину кулеметів від заявленого, - йдеться у повідомленні.
У ДБР зазначають, що 200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів. Зброя не могла безперервно стріляти та після перших пострілів взагалі виходила з ладу, бо руйнувалися частини та механізми. Через це державний бюджет зазнав збитків на понад 193 млн гривень, а українські військові наражали себе на небезпеку.
- Колишній посадовець Міноборони підозрюється у розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому в особливо великих розмірах та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України, яке призвело до тяжких наслідків (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 114-1 КК України). Двоє керівників державного підприємства підозрюються у вчиненні аналогічних злочинів, а також у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 114-1 та ч. 5 ст. 191 КК України), - повідомили у ДБР.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років. Вирішується питання обрання підозрюваним запобіжних заходів – тримання під вартою.
Правоохоронці зазначають, що торік вже викривали цього експосадовця на розкраданні майже 1,5 мільярда гривень під час закупівлі снарядів для ЗСУ. Наразі це провадження ще розслідують.
- 13 січня працівники ДБР затримали та повідомили про підозру співробітника Миколаївського ОТЦК та СП, який брав участь у схемі заробітку на придатних для мобілізації військовозобов’язаних. Двоє співробітників пропонували "допомогу" охочим уникнути мобілізації.
- 29 грудня 2024 року командиру 211 бригади Олегу Побережнюку оголосили нову підозру та доставили в Київ для обрання запобіжного заходу. Його підозрюють у бездіяльності військової влади, вчиненій в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до десяти років.