У Раді назвали умову для появи миротворців в Україні
У Раді назвали умову для появи миротворців в Україні

У Раді назвали умову для появи миротворців в Україні

У Раді відповіли, наскільки ідея розміщення миротворців в Україні є життєздатною.

Як передає "Хвиля", про це повідомив народний депутат, член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Вениславський в інтерв'ю NV.

За його словами, на засіданнях оборонного комітету Верховної Ради розглядають питання щодо варіантів розміщення іноземних військових формувань на території України. Веніславкий також звернув увагу, що у разі потреби рішення про миротворців прийматиме президент України Володимир Зеленський за згодою Ради.

Він також наголосив, що якщо Зеленський систематично озвучує ідею миротворчої місії в Україні, то має на це щонайменше певні підстави.

Щодо того, наскільки ця ідея буде реалізована, то це насамперед залежить від партнерів.

Крім того, Веніславський зазначив, що Росія не зупинить активні бойові дії раптово, і ті країни, які гіпотетично можуть надіслати свої миротворчі контингенти, це розуміють. При цьому миротворцям маємо передувати гарантії від Росії. Зокрема, вона має припинити вогонь та не обстрілювати іноземні війська на території України.

"Питання дуже складне і неоднозначне. З юридичної точки зору, якщо дивитися, то яка мета цих миротворців на території України? Стабілізувати існуючу лінію фронту? Ми повинні пам'ятати норми Конституції, які говорять про те, що територія України є цілісною та недоторканною", – сказав депутат.

За його словами, є дуже багато складних юридичних питань. Усі вони вимагають глибокого аналізу та вивчення перед тим, як приймати відповідні рішення.

Крім того, він зазначив, що Конституція України забороняє розміщення іноземних військових баз на території держави, але дозволяє розміщення іноземних військових формувань. У статті 85 основного закону йдеться, що рішення про направлення підрозділів Збройних сил до інших держав, так само як і про надання згоди на присутність в Україні військ іноземних держав, приймає Верховна Рада.

Нагадаємо, південнокорейська розвідка розкрила перші подробиці допиту полонених солдатів з КНДР.

Джерело матеріала
loader