
У Китаї заявили про рекордні показники торгівлі з Росією
Про це свідчать оприлюднені в понеділок дані Головного митного управління КНР, передає Укрінформ.
У доларовому вираженні у 2024-му китайський експорт до Росії зріс на 4,1%, до 115,5 млрд дол., тоді як імпорт із РФ залишився на рівні попереднього року – 129,3 млрд дол.
В юанях торішній показник зростання двосторонньої торгівлі суттєво вищий і становить 2,9%, або 1,74 трильйона.
При цьому в юаневому вираженні минулого року постачання товарів із Китаю в Росію збільшилось на 5% і становило 8,2 млрд юанів, тоді як імпорт із РФ до КНР зріс лише на 1% - до 9,2 млрд юанів.
Водночас дані китайської митниці вказують на значне сповільнення річних темпів зростання китайсько-російської торгівлі, що найкраще ілюструють показники в юанях.
Зокрема, зафіксований минулого року приріст двостороннього товарообігу на 2,9% різко контрастує з тим же параметром 2023-го, коли річна торгівля між Китаєм і Росією зросла на 32,7%.
Те ж спостерігається і в імпорті/експорті Китаю з/до Росії, де цьогорічні показники в 5% і 1% різко контрастують із аналогічними за 2023-й, коли вони становили 53,9% та 18,6% відповідно.
За оцінками аналітиків, різке сповільнення темпів зростання двостороннього товарообігу засвідчує, що Китай і Росія вичерпали потенціал нарощування торгівлі та вийшла на відносно стабільне плато, тому вже не варто очікувати нового різкого стрибка.
Як повідомляв Укрінформ, три танкери, які перевозять понад 2 мільйони барелів російської нафти, застрягли у водах на сході Китаю після запровадження американських санкцій проти тіньового флоту РФ.
Фото: Getty Images

Долар змінив динаміку на ринку: до чого тут США та Китай

Міжнародні резерви України сягнули рекорду з початку війни - $46,7 мільярда

40 млрд у тіні: ветеран, який претендує на посаду глави БЕБ, заявляє про масштабні втрати бюджету на паливі, тютюні й алкоголі

Путін і Сі Цзіньпін повертаються до розмов про газ: контракт досі під питанням

Вартість експорту російської нафти впала до мінімуму за два роки - Bloomberg
Індійський фондовий ринок зазнав волатильності після ударів по Пакистану
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fef27b6a094b23de97cac2e1a98904bd2.jpg)