Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Навчання пройдуть на території Болгарії, Греції та Румунії протягом січня та лютого поточного року. Участь у них візьмуть 10 тисяч військовослужбовців із дев'яти країн-союзниць: Болгарії, Франції, Греції, Італії, Румунії, Словенії, Іспанії, Туреччини і Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Мета Steadfast Dart – перевірити можливості і процедури для розгортання Об’єднаних сил реагування, а також сумісність між учасниками та країнами, які приймають.
Планує ці навчання Верховне командування об’єднаних збройних сил НАТО у Європі, проводить – командування об’єднаних сил НАТО в Неаполі.
Долучаться до Steadfast Dart повітряні, сухопутні, військово-морські сили та сили спеціальних операцій, 17 кораблів, понад 20 літаків і вертольотів, зокрема винищувачі EF2000, F16, AV 8B HARRIER і транспортні літаки A400, понад 1,5 тисячі одиниць військової техніки, серед яких – танки, реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки, бойові машини піхоти та бронетранспортери.
Як зазначається, ці навчання демонструють «єдність, рішучість і силу НАТО захищати свободу та територіальну цілісність держав-членів, спільні цінності та міжнародний правопорядок», що відповідає політиці Альянсу щодо проведення оборонних навчань із дотриманням принципів прозорості та повної поваги до міжнародних угод.
«Важливим компонентом планів НАТО, спрямованих на захист одного мільярда жителів євроатлантичного регіону, є наявність сил високої готовності в усіх сферах для швидкого реагування на будь-яку нову чи відому загрозу. У центрі цієї концепції – нові потужні та маневрені Об’єднані сили реагування НАТО», – зауважили в Генштабі.
Повідомляється, що в межах Steadfast Dart 25 Об’єднані сили реагування здійснять оперативне розгортання вперше з моменту створення організації 1 липня минулого року.
Очікується, що навчання продемонструють здатність НАТО активізувати Об’єднані сили реагування та координувати їхнє швидке дієве переміщення туди, де вони можуть забезпечити стратегічний ефект стримування шляхом посилення сил, які вже перебувають на місці.
Об’єднані сили проявлять себе як стратегічну багатопрофільну та багатонаціональну спроможність високої готовності, яку можна швидко розгорнути і застосувати для посилення стримування в мирний час і кризу, а також для підтримки оборони Альянсу під час конфлікту.
Заступник державного секретаря парламенту Британії з питань збройних сил Люк Поллард заявив, що ці навчання демонструють непохитну відданість Альянсу та підкреслюють ключову лідерську роль Сполученого Королівства в ньому.
«Наближаючись до третьої річниці незаконного повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ми повинні разом продовжувати зміцнювати нашу колективну оборону, щоб ефективно стримувати Путіна», – наголосив Поллард.
Як повідомляв Укрінформ, у межах програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) українські інструктори з базової загальної військової підготовки цьогоріч пройдуть навчання у Литві.
Фото ілюстративне