Кіровоградщина за рік утричі наростила експорт зернових
Кіровоградщина за рік утричі наростила експорт зернових

Кіровоградщина за рік утричі наростила експорт зернових

Кіровоградська область за 2024 рік майже утричі наростила експорт агрокультур. У 2023 році регіон експортував зерна на 231 мільйон доларів, у 2024-му — на 631. Про це Суспільному розповіла керівниця обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова, пише agronews.ua.

За її даними, загальний обсяг всієї продукції, реалізованої з Кіровоградщини за десять місяців 2024 року, становив 683 мільйони доларів, 92% з них — це продукція агропромислового комплексу.

Україна за підсумками минулого року вийшла на рівень експорту зернових до початку повномасштабного вторгнення. У 2024 році експортували агропродукції на 24,5 мільярди доларів США — на 1,5 мільярда більше, ніж у позаминулому році.

Головною причиною збільшення експорту стала безперебійна робота морських та сухопутних зернових коридорів до ринків збуту зерна, чого не було у попередні роки повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Крім того, підвищились ціни на агропродукцію, вважає трейдер з Одеси Володимир Кошельник.

“Логістика налагоджена, все працює, ми можемо експортувати. Ще математично зіграла вартість зерна — вона піднялася десь на 25-30% по кожній культурі, а по олійних культурах ще більше”.

За даними Мінагрополітики, найбільш рентабельною культурою минулого року став ріпак. Восени його продавали на експорт по 20 тисяч гривень за тонну. За словами керівниці господарства із села Синюха на Кіровоградщині Ольги Голобородько, за рентабельністю тонна ріпаку дорівнює трьом тоннам пшениці.

“Ми отримали 30 центнерів з гектара на ріпаку. Для ріпаку це гарний урожай. І в цьому році ще ціна гарна. Це пов’язано із засухою в Європі. Наші європейські колеги не отримали ріпаку, через що був великий попит на наш ріпак”.

За словами Ольги Голобородько, виторг за ріпак дозволив не поспішати з продажем пшениці, а притримати її запаси до вигідніших цін.

Керівник господарства із села Оситняжка Віктор Горовий розповів, що попри літню посуху зібрали гарний врожай соняшника — більше тисячі тонн. Соняшник перекрив збитки по кукурудзі. Якщо у 2022 році здавали його трейдерам з французької компанії по сім тисяч гривень за тонну, то нині — по 24 тисячі.

“Раніше була проблема здати зерно, бо було море “закрите”. Зараз проблеми немає. Зараз всі дзвонять: давай, давай”.

У господарстві Віктора Горового за гроші, одержані від продажу соняшника, купили техніку.



Перегляди: 0
Джерело матеріала
loader