Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на The Times.
Що відомо про ядерні переговори Ірану і Росії
Таємні перельоти Алі Ларіджані, старшого радника верховного лідера Ірану аятоли Алі Хаменеї Ларіджані, учасника переговорів за ядерною програмою і вірного прихильника режиму, свідчать про поглиблення ірансько-російських відносин і посилення впливу один на одного.
Зміцнення співпраці між Тегераном і Москвою відбувається в критичний момент для Ірану, який втратив позиції на Близькому Сході і зіткнувся з економічними викликами через західні санкції.
Переговори Ірану з Європою щодо його ядерної програми, які поновилися, покликані повернути країну в політичну сферу – наступний раунд заплановано в Женеві на понеділок (13 січня – 24 Канал),
– акцентується в статті.
Важливо! Раніше Тегеран пропонував обмежити свою програму ядерного збагачення до 60% та дозволити повернення в країну інспекторів МАГАТЕ.
За даними розвідувальних джерел, Тегеран шукає подальшої допомоги Росії з ядерної тематики та експертних знань після тривалої співпраці, яка включала постачання Ірану ядерного палива.
Ексдиректор НАТО з нерозповсюдження ядерної зброї Вільям Альберк розповів виданню The Sunday Times, що експерти з Ірану могли відвідати ядерні об'єкти навіть під час коротких візитів до Росії.
"Ви можете відправити пару іранських вчених до Арзамасу, Пензи – до будь-якого з російських ядерних об’єктів – і вони можуть багато чому навчитися за 24 години. Довгі робочі вихідні дали б іранцям багато ідей", – каже він.
Однак виробництво решти зброї та розміщення її у балістичній ракеті може зайняти від місяців до року. Натомість Іран цілком може створити меншу бомбу.