Про це у телеефірі поінформував заступник директора ботсаду Микола Шумик, передає кореспондент Укрінформу
«Нікому ми не передавали, не передаємо і, сподіваюся, не буде передавати ботанічний сад нікому ніяку землю. На сьогодні ми жодного квадратного сантиметра землі не віддали. Де наш паркан був, там він і знаходиться. І, чесно кажучи, ці інформвкиди... Мені здається, вони якраз (з’являються — ред.) перед тим, що хтось знову щось хоче від ботанічного саду», - заявив він.
Шумик підтвердив, що у 2018 році ділянка ботсаду по вулиці Садово-Ботанічній, 1, стала предметом інвестиційного договору із забудовником, і зазначив, що йшлося про впорядкування господарської зони, а не про зведення житлових будинків.
«У нас господарський двір, де знаходиться наш адмінкорпус, він виходить фасадом на вулицю Садово-Ботанічна. І у цій господарській зоні, оце після війни як побудувався цей гараж, будівлі господарські, адмінкорпус... так нічого і не ремонтувалося капітально, навіть поточний ремонт дуже слабенький був. То ми прописали у цьому проєкті організації територій капітальний ремонт ботанічного саду», — сказав заступник директора.
За його словами, у них є, зокрема, гуртожиток, підсобні приміщення, які примикають до їхнього гаража на господарському дворі.
«У нас дуже багато співробітників приїжджають із сіл, тому інколи потрібно і переночувати. Тому є і такий гуртожиток. І ми у проєкті чітко записали: капітальний ремонт і розбудова адміністративно-офісних приміщень на території господарської зони. Це у нас було. Там було декілька інвесторів і була укладена з КСМ Груп ця угода... І там про житлову забудову мова абсолютно не йшла», — запевнив Шумик.
Він заявив, що колектив ботсаду - проти будь-якої житлової забудови.
«Мене дуже дивує, звичайно, позиція наших чиновників, такі заяви, як передача саду, ще щось.... Я спілкувався учора по телефону з директором. Мені здається, що він (договір - ред.) розірваний вже давно. Тобто, мабуть, є ж якісь строки давності. Уявляєте, скільки пройшло з 2018 року... Тому, мені здається, він або застарілий, або розірваний. І зараз, я думаю, взагалі, що ми і не підпишемося ні під яким таким договором», - поінформував Шумик.
Як повідомлялося, Державна аудиторська служба виявила, що всупереч законодавчій забороні Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка у Києвіуклав інвестиційну угоду на будівництво житлових будинків на своїй території.
Влада Києва закликала уряд запобігти ймовірній забудові Національного ботанічного саду імені Гришка.