Оновлено графіки вимкнення газу: українцям відповіли, що потрібно зробити в першу чергу
Оновлено графіки вимкнення газу: українцям відповіли, що потрібно зробити в першу чергу

Оновлено графіки вимкнення газу: українцям відповіли, що потрібно зробити в першу чергу

Для всіх наших шановних читачів, які уважно стежать за своїми квитанціями за комуналку, є дуже важлива інформація. Річ у тім, що заяви про введення графіків відключення газу в Україні, які з'явилися в соціальних мережах, - це фейк, спрямований на створення паніки у населення.

Жодних обмежень щодо блакитного палива не прогнозується, а мета цієї дезінформації - збільшити аудиторію сумнівних ЗМІ.

Про це повідомив Центр протидії дезінформації (ЦПД).

Фейкове повідомлення, скріншот: ЦПД

Деякі медіа поширюють інформацію про "офіційне рішення" щодо обмеження постачання газу в українські домівки, що викликало занепокоєння серед громадян.

Від початку січня 2025 року Україна офіційно припинила транзит російського газу до Європи та Молдови. Ця подія привернула велику увагу суспільства, а різні анонімні джерела стали використовувати ситуацію для створення паніки. Зокрема, вони поширюють скріншоти нібито офіційних новин з вигаданими статтями про графіки відключення газу.

Тарифи на газ. Фото: скрін youtube

Для підвищення охоплення своїх каналів зловмисники використовують популярний метод клікбейту - створення шокуючих заголовків і фейкових статей для привернення уваги читачів. У таких повідомленнях часто є посилання на Telegram-боти, які нібито надають «актуальні графіки» відключень.

ЦПІ офіційно спростував цю інформацію, наголосивши, що жодних графіків відключення газу в Україні немає.

"Інформація про графіки відключення газу у зв'язку з припиненням транзиту російського газу через Україну - не відповідає дійсності", - йдеться в заяві.

Також інформацію спростували і в «Нафтогазі». Зазначивши, що підприємства працюють у штатному режимі, забезпечуючи видобуток, зберігання та постачання газу всім споживачам, а інформація про можливе введення графіків відключень газу не відповідає дійсності.

Тарифи на газ. Фото: скрін youtube

Як розпізнати фейкову інформацію

- перевіряйте джерело інформації: офіційні повідомлення публікуються на сайтах урядових органів або в перевірених медіа;

- звертайте увагу на наявність орфографічних помилок: часто фейкові статті мають грубі помилки, що свідчить про їхню низьку якість;

- не переходьте за сумнівними посиланнями: особливо якщо вони ведуть до невідомих ботів або сторонніх сайтів.

Раніше повідомлялося, вода, опалення, світло і газ: в Україні з 2025 року починає діяти нова умова для отримання пільг.

Також, про дрова всі пам'ятають? Українцям відповіли, скільки доведеться платити за газ до квітня 2025.

Джерело матеріала
loader
loader