Медогляд обмежено придатних: кому і коли його потрібно пройти
Медогляд обмежено придатних: кому і коли його потрібно пройти

Медогляд обмежено придатних: кому і коли його потрібно пройти

Медогляд обмежено придатних: кому і коли його потрібно пройти

На це залишилось менше місяця.

4 травня набирали чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (законопроєкт №10313) та наказ Міноборони «Про затвердження Змін до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», які скасували статус «обмежено придатний» для військової служби.

Видання NV розповіло, до якого числа потрібно повторно пройти ВЛК та що буде, якщо цього не зробити.

Законом був передбачений термін 9 місяців, для того, щоб військовозобов'язані, які мали статус обмежено придатний, пройшли повторний медичний огляд військово-лікарських комісій та отримали один із актуальних статусів. Тож українські військовозобов'язані, які раніше отримали статус «обмежено придатний», повинні пройти повторне медичне обстеження до 5 лютого 2025 року.

Проходження ВЛК вважається обов’язком військовозобов'язаних, тому у разі відмови від проходження ВЛК може бути адміністративна відповідальність за статтями 210 та 210−1 КУПаП про порушення правил військового обліку та правил мобілізації. Якщо чоловік або військовозобов'язана жінка отримали повістку на ВЛК та проігнорували її, їм можуть призначати покарання за цими статтями.

Крім того, повістку з ТЦК в Україні не можна оскаржити в суді — вона тільки означає виклик в установу.

Притягнути до відповідальності обмежено придатних зможуть виключно у випадках, коли ТЦК та СП направляв військовозобов'язаного на ВЛК, а останній таку вимогу проігнорував. Без направлення на ВЛК військовозобов'язаний не має можливості пройти медкомісію і медкомісія не має повноважень проводити огляд без направлення від ТЦК та СП.

Якщо ж направлення на ВЛК було вручено, особу може бути притягнуто до адміністративної чи кримінальної відповідальності, в залежності від обставин справи і причин неявки.

Нагадаємо, чи можуть призивати осіб віком старше 50 років.

Джерело матеріала
loader
loader