Таку думку 24 Каналу висловив боєць із позивним "Артист", спецпризначенець підрозділу "Артан" ГУР, професійний актор, зауваживши, що на початку повномасштабного він прийняв рішення, що його обов'язком є захист своєї країни. Тоді він та його побратими самі навчались через відео.
Хто потрібен на фронті
За словами бійця, кожен чоловік повинен сам вирішити чи варто йому йти на фронт, чи ні. Кількість військових – це не якість.
Саме тому потрібен відбір військових, а військова служба для чоловіка повинна бути його вибором, а потім обов'язком. Кожен повинен розуміти, куди він йде, які можуть бути наслідки.
Закінчаться вмотивовані, навчені, з досвідом і тоді просто не буде у кого перейняти цей досвід, навчитись хоч якось виживати на війні. Вони все одно підуть, але їм буде важче, у них буде менше шансів,
– зауважив він.
"Артист" зауважив, що жінки теж мають вибір, але, на його думку, їх не можна відправляти у штурми. Від жінок справді багато чого залежить на війні, наприклад, вони можуть бути крутими медиками.
"Однак я за те, щоб чоловіки не залишали місця жінкам на війні", – наголосив він.
Зауважте! Виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло висловив думку про те, що зараз найголовнішим завданням України є зменшення примусово мобілізованих чоловіків. Натомість варто розповідати про переваги рекрутингу, коли кожен може вибрати бажану спеціальність та навіть підрозділ.
Сам боєць став добровольцем 24 лютого 202 року. Прокинувся, як і більшість українців, від вибухів, почув авіацію. Він та його друг перебували в той час у Житомирській області. Одразу сіли в машину та поїхали до сімей у столицю.
Я відразу визначився, що якщо вже починається повномасштабна війна, ми всі відчували, що вона може початися, то рішення, яке я ухвалю – це йти до військкомату і вступати до Збройних сил,
– наголосив "Артист".
Він підкреслив, що на той момент він чітко визначився, що потрібен на фронті, думок про втечу не було.
Військової підготовки у бійця тоді не було, лише гарна фізична форма та моральна підготовка.
Вчились ми у процесі, вчились по YouTube. Відкривали його, дивилися як користуватися NLAV, Javelin, РПГ. Це було перед Київською областю буквально за кілька днів,
– додав він.
До слова, Верховна Рада України ухвалилазаконопроєкт про базову військову підготовку. Вона розпочнеться з 2025 року в вищих навчальних закладах, а базова військова служба триватиме 3 місяці у воєнний час. Жінки також можуть добровільно її пройти.