Понад 60 університетів і науково-дослідних інститутів Німеччини та Австрії оголосили про закриття своїх акаунтів у соціальній мережі X.
Про це пише DW.
У спільній заяві, опублікованій 10 січня, зазначено, що орієнтація платформи, яка контролюється Ілоном Маском, не сумісна з їхніми основними цінностями, такими як «космополітизм, наукова доброчесність, прозорість і демократичний дискурс».
«Події на X показують, що платформа більше не виконує своїх обов'язків зі сприяння чесному дискурсу. Як академічні установи, ми не можемо з цим миритися», — зазначила ректорка Університету Генріха Гейне в Дюссельдорфі Анья Штайнбек.
Ініціатором кампанії #WissXit став саме Дюссельдорфський університет. До неї долучилися Технічний університет Дрездена, Вільний університет Берліна, Університет імені Гумбольдта в Берліні, Німецький спортивний університет у Кельні, Рейнсько-Вестфальський технічний університет Ахена, Інститут Лейбніца з дослідження Балтійського моря у Варнемюнде та Німецьке орнітологічне товариство.
Усі вони звинувачують платформу Маска у сприянні поширенню правопопулістського контенту через алгоритми та обмеженні доступу до альтернативних думок.
До цього про вихід із X заявили Федеральний верховний суд Німеччини, великий профспілковий союз Verdi та низка інших організацій.
Німецький уряд у п'ятницю зазначив, що X та інші соціальні платформи використовують алгоритми, які не сприяють «спокійному, об'єктивному та збалансованому дискурсу, а навпаки — агресивному та поляризуючому».
Представниця уряду заявила, що тривають дискусії про вихід із платформи, але наразі вирішено залишитися через широку аудиторію, яку можна охопити через X.
Вона також спростувала припущення, що занепокоєння уряду пов'язані з участю власника платформи Ілона Маска в німецькій політиці.
Ці коментарі прозвучали наступного дня після того, як Маск провів прямий ефір із лідеркою AfD Аліс Вайдель на платформі.
Маск активно підтримує німецьку ультраправу партію «Альтернатива для Німеччини» (AfD), що викликало занепокоєння політиків напередодні виборів у лютому.
Маск закликав німецьких виборців підтримати AfD на майбутніх виборах і критикував провідних німецьких політиків, зокрема канцлера Олафа Шольца і президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.
Критики також вказують, що платформа не справляється з видаленням дезінформації та мови ворожнечі.
Нагадаємо, Європейська комісія наразі перевіряє, чи дотримується Маск правил для соціальних мереж, що діють у Європі.
Фото: Philipp von Ditfurth/dpa.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.