Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
«Навколо нас все більше невизначеності. Ми повинні подбати про цивільне населення на випадок «найгіршого сценарію» війни або збройного нападу», - заявила міністерка юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілія Енгер Мель в інтерв'ю громадському мовнику NRK.
«У такому випадку бомбосховища є одним із необхідних заходів захисту», - додала вона.
Видання зазначає, що рішення ухвалене в той час, коли Росія веде повномасштабну війну проти України, сама ж РФ, яка межує із Норвегією за Полярним колом, не демонструє жодних ознак відмови від своєї агресивної позиції.
До 1998 року будь-який великий житловий комплекс у Норвегії був зобов'язаний мати бомбосховище, але відтоді нових бомбосховищ не будували. Мель сказала, що ця вимога стосуватиметься комплексів площею понад 1 000 квадратних метрів.
Уряд пропонує два типи укриттів: нові, які захищатимуть від хімічної та радіоактивної зброї, і для захисту від звичайної зброї, які можуть бути переобладнані зі станцій метро або гаражів.
Цей захід є частиною загального звіту про готовність, що містить понад 100 різних рекомендацій, спрямованих на зміцнення і підготовку Норвегії як до можливої війни, так і на випадок екстремальних погодних умов або подій на кшталт пандемії.
«Готовність Росії використовувати військову силу для досягнення політичних цілей показує, що Норвегії, ймовірно, ще довго доведеться мати справу з непередбачуваним і не схильним до ризику сусідом», - йдеться у звіті.
Як повідомляв Укрінформ, Швеція і Норвегія відмовляються від планів розвитку безготівкового суспільства через побоювання, що повністю цифрові платіжні системи зроблять їх вразливими до російських кібератак.
Норвезький уряд також раніше заявляв, що розглядає можливість будівництва паркану уздовж кордону із Росією для покращення безпекової ситуації в країні.
Фото: Rogaland Civil Defense District