До Грузії у рамках моніторингової місії 14 січня прибудуть співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) щодо Грузії.
Про це йдеться у заяві ПАРЄ, передає "Європейська правда".
Як зазначається, до Грузії впродовж 14-16 січня приїдуть представники ПАРЄ із Франції та Португалії – Клод Керн та Едіт Естрелла.
У заяві йдеться, що мета місії – встановлення фактів, а точніше, оцінка виконання Грузією своїх зобов'язань як держави-члена Ради Європи, особливо у світлі тривалої політичної кризи після жовтневих виборів і припинення переговорів щодо вступу до ЄС.
Під час візиту представники ПАРЄ проведуть зустрічі з лідерами основних політичних партій, відповідними державними посадовими особами, а також із представниками суспільства та міжнародних організацій.
"Це звичайний моніторинговий візит, і його не слід розглядати як політичну підтримку легітимності або поглядів співрозмовників, з якими вони зустрічаються", – акцентували у заяві.
Співдоповідачі також планують зустрітися з деякими демонстрантами, затриманими під час протестів, чиї звинувачення і затримання викликали стурбованість:.
"У цьому контексті голова Асамблеї після консультацій зі співдоповідачами запросив у Венеціанської комісії терміновий висновок 23 грудня 2024 року щодо Кодексу про адміністративні правопорушення, зокрема, щодо свободи зібрань", – додали у заяві.
Опозиційні сили не визнали ані результатів виборів до парламенту, роботу якого бойкотують, ані інавгурації "президента" Михеїла Кавелашвілі, якого вперше обирали не прямим голосуванням.
5 січня, три опозиційні грузинські коаліції – "Сильна Грузія", "За зміни" та "Єдність – Національний рух" – закликали президентку Парламентської асамблеї ОБСЄ відкласти візит до Грузії у зв'язку із ситуацією в країні.
Відтак, вона вирішила відкласти візит до Грузії до того часу, коли "залучення ОБСЄ буде найбільш ефективним".
А 9 січня три опозиційні сили Грузії звернулися до голови ПАРЄ із закликом не підтверджувати повноваження грузинської делегації через проблеми на останніх виборах.