Коли смартфон почав працювати повільніше та "зависати" — це не завжди свідчить про його застарілість та необхідність заміни. Причина може бути прихована у функціях, які сповільнюють роботу пристрою.
Видання itechua назвало п'ять основних причин, які можуть впливати на сповільнення роботи смартфона.
Фонові процеси та програми
Йдеться про додатки для соціальних мереж, пошту та хмарні сховища, які проводять процес синхронізації даних навіть тоді, коли людина не користується гаджетом. Саме це має суттєвий вплив на швидкість роботи смартфона.
Окрім цього, це може впливати й на автономність пристрою, адже фонові процеси навантажують й акумулятор. Так, відключення непотрібної синхронізації може значно поліпшити роботу телефона.
Анімації
Вони покращують вигляд операційної системи телефона та роблять його візуально привабливішим, але створюють додаткове навантаження, особливо на старих гаджетах. Спрощення візуальних ефектів суттєво допомагає відновити швидку роботу телефону.
Попередньо встановлені додатки від виробника
Ці програми не завжди є корисними, але попри це такі додатки займають місце та споживають ресурси гаджета. Тому, якщо є можливість, то варто видалити або деактивувати програми, які користувач не потребує.
Автоматичні оновлення
Процес оновлення операційної системи смартфона може суттєво навантажувати пристрій та сповільнювати його роботу. Варто контролювати це особисто та проводити оновлення гаджета лише тоді, коли вам це необхідно.
Безперервна робота GPS-модуля
Ця функція є надзвичайно важливою та робить телефон більш корисним пристроєм, але не завжди є необхідною користувачеві. Втім, саме робота GPS-модуля суттєво впливає на продуктивність та витрату заряду акумулятора. Водночас обмеження доступу до геолокації для програм, яким вона не критично потрібна, допоможе оптимізувати роботу смартфона.