Про це повідомила Державна аудиторська служба, передає Укрінформ.
"Всупереч прямій законодавчій забороні земельнаділянка Національного ботанічного саду по вул. Садово-Ботанічній (кол. Тимірязівській), 1 у Києві стала предметом інвестиційної угоди. За нею передбачено зведення житлових та нежитлових будівель, частку в яких мав отримати ботсад", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що протягом шести років забудовник не міг реалізувати угоду через особливий режим охорони території. Проте, за цей час установа отримала від інвестора готівку, послуги та інші товари, зокрема й цибулини тюльпанів та ґрунт, на 2,6 млн грн.
У відомстві зауважили, що Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка входить до природно-заповідного фонду України та належить до земель природного та історико-культурного призначення, які охороняються як національне надбання держави.
Як повідомлялося, законом "Про природно-заповідний фонд України" забороняється будь-яка господарська діяльність, що суперечить цільовому призначенню заповідника, зокрема будівництво споруд, не пов'язаних з його функціонуванням.