В Україні ціни на основні продукти стабілізувалися: відомо, яких тенденцій варто очікувати надалі
В Україні ціни на основні продукти стабілізувалися: відомо, яких тенденцій варто очікувати надалі

В Україні ціни на основні продукти стабілізувалися: відомо, яких тенденцій варто очікувати надалі

В Україні цінина молочну продукцію тимчасово стабілізувалися, хоча окремі товари з молочної категорії подорожчали на 2-4%.

Про це розповів аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

За його словами, у грудні ціни на більшість молочних продуктів залишалися стабільними, з незначними підвищеннями на деякі позиції.

Зростання цін на пастеризоване молоко, сметану, йогурти та сир становило від 0,1% до 4%. Однак максимальні і мінімальні ціни на деякі продукти, наприклад, сир Моцарелла, навіть знизилися.

  • Пастеризоване молоко (жирність 2,5%): середня ціна 55,45 грн/кг — на 1% більше, ніж місяць тому, і на 20% більше порівняно з груднем минулого року. Ціни варіюються від 36,09 грн/кг до 81,56 грн/кг.

  • Кефір (жирність 2,5%): подорожчав на 2,5%, тепер коштує 66,50 грн/кг. Мінімальна ціна — 39,89 грн/кг, максимальна — 116,75 грн/кг.

  • Сметана (жирність 15%): середня ціна 159,49 грн/кг — на 1,7% більше, ніж в листопаді. Найдешевша сметана коштує 104,75 грн/кг, найдорожча — 221,47 грн/кг.

  • Йогурт питний: середня ціна 101,95 грн/кг, майже без змін порівняно з листопадом (+0,1%). Мінімальна ціна — 63,97 грн/кг, максимальна — 128,44 грн/кг.

  • Кисломолочний сир (жирність 9%): середня ціна 261,41 грн/кг, зростання на 1,6%. Ціни варіюються від 189,50 грн/кг до 349,95 грн/кг.

  • Вершкове масло (жирність 73%): підвищення на 4%, середня ціна — 540,97 грн/кг, що на 30% більше порівняно з минулим роком. Мінімальна ціна — 429,44 грн/кг, максимальна — 657,94 грн/кг.

Фактори, що вплинули на стабілізацію цін:

  • Зниження споживання молочних продуктів: через постійне підвищення цін українці з низьким рівнем доходів змушені обмежувати споживання молочних продуктів або замінювати їх дешевшими альтернативами, наприклад, спредами замість масла.

  • Надлишок молока-сировини: у другій половині грудня попит на молоко-сировину з боку переробних підприємств знизився, що призвело до утворення надлишків. Це допомогло уповільнити ріст цін.

  • Прогноз на зниження цін на вершкове масло: зростаючі запаси масла, що накопичуються на складах, можуть призвести до зниження його ціни. Зокрема, стабілізація на європейському ринку була підтримана рішенням Польщі продати 1 тис. тонн масла зі своїх стратегічних запасів.

Аналітики прогнозують, що ці фактори можуть зберігати ціни на молочні продукти в межах стабільності до кінця року.

Останні новини України:

Вартість важливих продуктів перерахують: названо товари, ціна яких зміниться.

Ціни на продукти в Україні у 2025 році однозначно зміняться: названо продукти, які найбільше подорожчають.

Ціни зростатимуть й у 2025 році: в НБУ попередили, скільки триватиме удар по гаманцях українців.

Теги за темою
продукти ціни
Джерело матеріала
loader
loader