Що робити, якщо у дитини істерика: рекомендації експертів
Що робити, якщо у дитини істерика: рекомендації експертів

Що робити, якщо у дитини істерика: рекомендації експертів

Істерика у дитини – це коли вона кричить, бунтує та плаче. У такі моменти батькам важливо бути поруч та допомогти йому заспокоїтися.

При цьому не можна давати порожніх обіцянок, знецінювати почуття або порівнювати з іншими дітьми.

На сторінці в Instagram easygoing_parents розповіли про найчастіші помилки, яких батьки припускаються під час дитячої істерики, і дали поради, як їх уникнути:

  • Ігнорування емоцій: Вважати, що істерика сама пройде і просто не звертати на неї уваги – неправильно. Це може лише посилити стрес у дитини. Краще виявити співчуття і сказати щось на кшталт: "Я бачу, що ти засмучений. Я поряд".

  • Порівняння з іншими дітьми: Фрази на кшталт "Ось Вася так себе не веде" змушують дитину почуватися гірше і знецінюють її переживання. Краще сказати: "Я бачу, що ти засмучений, і це нормально. Давай разом подумаємо, як тобі допомогти".

  • Нездійсненні обіцянки: Щоб швидко заспокоїти дитину, батьки іноді обіцяють те, що не можуть виконати, наприклад: "Заспокоїшся - будеш цілий день грати в планшет". а потім поговоримо". Якщо і обіцяти нагороду, то здійсненну.

Головна думка: під час істерики важливо бути поруч, розуміти почуття дитини та допомагати їй впоратися з ними, уникаючи порівнянь, ігнорування та порожніх обіцянок.

У попередній публікації ми розповідали про те, що робити, коли дитина бреше: важливі поради для батьків

Також Знай.ua інформував, вихідні без стресу: як знайти баланс між роботою та дітьми

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що нові дитсадки та вищі зарплати вихователям: дошкільну освіту чекають великі реформи

Джерело матеріала
loader