На землях ботсаду Гришка планували житлову забудову
На землях ботсаду Гришка планували житлову забудову

На землях ботсаду Гришка планували житлову забудову

На землях ботсаду Гришка планували житлову забудову

Аудит виявив порушення фінансової діяльності.

Земельна ділянка ботанічного саду на вул. Садово-Ботанічній, 1 у Києві стала об’єктом інвестиційної угоди, яка передбачала будівництво житлових і нежитлових будівель. Частка у побудованих об'єктах мала перейти до ботанічного саду, що суперечить законодавству. Порушення фінансової діяльності були виявлені під час аудиту Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка Держаудитслужбою.

Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка належить до природно-заповідного фонду України. Закон "Про природно-заповідний фонд України" (ст. 16) забороняє будівництво споруд, не пов’язаних із функціонуванням заповідника.

Через особливий режим охорони території забудовник не міг реалізувати угоду впродовж 6 років. За цей період ботсад отримав від інвестора послуги, товари та готівку на суму 2,6 млн грн, включно з цибулинами тюльпанів і ґрунтом.

Національна академія наук України (НАНУ) передала приватним забудовникам 116 га державної землі. На кінець 2023 року активи НАНУ налічували 458 земельних ділянок, залишкова вартість яких оцінюється у 73,2 млрд грн.

Будівництво об'єктів на землях ботанічного саду суперечить цільовому призначенню заповідника, визначеному законом. Господарська діяльність, яка не відповідає функціям охоронюваної території, заборонена.

Порушення підривають статус ботанічного саду як національного надбання. Виявлені факти можуть призвести до втрати унікальної природної території та завдати шкоди природоохоронній діяльності.

Як писало ZN.UA, у Києві на острові Оболонський будують розважальний парк. Ціна — 200 млн грн із бюджету столиці. Забудови природно-заповідного фонду, як і безглуздого витрачання коштів вдалося б уникнути, якби під прикриттям війни Міндовкілля не закрило доступу до матеріалів оцінки впливу на довкілля у режимі онлайн. Докладніше читайте у статті Георгія Могильного "Махінації з островом Оболонський. Як у війну громадянам закрили доступ до важливої інформації".

Джерело матеріала
loader