Ізраїльські військові ввели нові обмеження на висвітлення в медіа солдатів, які несуть бойову службу, на тлі зростаючого занепокоєння щодо ризику судових позовів проти резервістів, які виїжджають за кордон, через звинувачення у причетності до воєнних злочинів у Газі. Про це пише Reuters.
За словами військового речника, підполковника Надава Шошані, медіа, які беруть інтерв’ю у солдатів у званні полковника і нижче, тепер не зможуть показувати їхні повні імена чи обличчя, подібно до правил, які вже існують для пілотів і членів підрозділів спеціального призначення.Опитуваних також не можна пов’язувати з конкретною операцією, в якій вони брали участь.
Таке рішення ухвалили після того, як ізраїльський резервіст, який перебував у відпустці в Бразилії, раптово покинув країну, коли бразильський суддя наказав федеральній поліції розпочати розслідування після звинувачень пропалестинської групи The Hind Rajab Foundation в тому, що чоловік нібито скоював воєнні злочини під час служби в Газі.
«Це наша нова інструкція, щоб захистити наших солдатів і переконатися, що вони в безпеці від подібних інцидентів, організованих антиізраїльськими активістами по всьому світу», — сказав Шошані.
За його словами, згідно з існуючими військовими правилами, солдати не повинні публікувати відео та інші зображення із зон бойових дій у соціальних мережах. Існують також правила та вказівки для солдатів, які виїжджають за кордон.
У листопаді 2023 року Кабінет безпеки Ізраїлю проголосував за закриття ліванської супутникової станції новин Al-Mayadeen, керуючись надзвичайними правилами, прийнятими у жовтні. Міністр зв'язку Шломо Кархі заявив, що передачі мовника«слугують інтересам ворогів Ізраїлю» та завдають шкоди національній безпеці.
1 квітня 2024 року парламент Ізраїлю Кнесет схвалив так званий закон про Al Jazeera, який дає прем'єр-міністру та міністру зв'язку країни повноваження видавати розпорядження про тимчасове закриття іноземних видань, що працюють в Ізраїлі, та конфіскацію їхнього обладнання, якщо вважається, що вони «завдають реальної шкоди державній безпеці».
За кілька днів після цього Міжнародний інститут преси (IPI) закликав Ізраїль утриматися від заборони міжнародних медіа, включно з каналом Al Jazeera, забезпечити безпеку журналістів і захистити право вільно висвітлювати війну в Газі.
У травні 2024 року прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу повідомив, що його уряд таки одноголосно проголосував за закриття місцевих представництв катарського телеканалу Al Jazeera.
Фото: Jack Guez / AFP
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.