На свята українці масово горіли і тонули - і це не пов'язано з війною
На свята українці масово горіли і тонули - і це не пов'язано з війною

На свята українці масово горіли і тонули - і це не пов'язано з війною

На свята українці масово горіли і тонули - і це не пов'язано з війною

Тільки 1 січня 2025 року на пожежах загинули 14 осіб, тоді як минулого року – 7.

Українці зовсім перестали бути обережними - чи, може, через війну розучилися берегти своє життя, але цифри надзвичайних подій у країні тільки за час різдвяних свят - величезні. А якщо зважити, що йдеться по такі, що не пов'язані з війною і обстрілами, то вони вражають до глибини душі.

За оперативними даними з 31 грудня по 6 січня 2025 року в Україні зафіксовано 865 пожеж, що на 32% більше, ніж за той самий період 2024 року (тоді було 653 пожежі). Як наслідок – загинуло 55 людей (минулого року – 39, (+41%) та постраждали 31 особа (проти 27 у 2024 році, (+14,8%).

Про це під час брифінгу на тему «Безпека громадян під час різдвяно-новорічних свят» у Media Center Ukraine повідомив пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

«Тільки 1 січня 2025 року на пожежах загинули 14 осіб, тоді як минулого року – 7. Це на 100% більше, ніж торік», – наголосив він.

Серед основних причин пожеж: 

Коротке замикання електромережі.
Порушення правил використання опалювальних приладів.
Необережне поводження з вогнем, зокрема, паління в ліжку у стані алкогольного сп’яніння.
Так, у Полтавській області, через коротке замикання електромережі загинуло двоє осіб, серед них – дитина. Ще дві особи загинули на Черкащині. У Харківській області – двоє чоловіків під час пожежі господарчої споруди на кладовищі через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печі.

Також у грудні 2024 року зафіксовано 756 пожеж, спричинених неправильним використанням печей та обігрівальних приладів. Це становить 20% від загальної кількості пожеж. Від початку 2025 року сталося три випадки отруєння чадним газом через використання печей, газових колонок і пічного опалення. «Постраждало 8 людей, серед них – 5 дітей», – повідомив Олександр Хорунжий.

За інформацією служби екстреної медичної допомоги, у грудні 2024 року зафіксовано 11 випадків отруєння чадним газом, що призвело до загибелі 5 дорослих, ще 6 постраждалих отримали медичну допомогу.

"Необережне поводження з вогнем може наробити багато біди. Тому завжди дотримуйтеся правил безпеки!", – наголосив Олександр Хорунжий.

6 січня українці традиційно відзначали Водохреще. У цей день по всій країні було розгорнуто понад 140 рятувальних постів, оснащених засобами порятунку на воді. Для забезпечення безпеки чергували майже 500 рятувальників ДСНС і було задіяно понад 100 одиниць техніки.

«На щастя, у цей період обійшлося без інцидентів», – зазначив пресофіцер.

Попри спокійний день Водохреща, з початку року на водних об’єктах України загинуло 7 людей, переважно це рибалки: «Люди часто нехтують правилами безпеки, що призводить до трагедій. Зокрема, на Черкащині 31 грудня під час вилову риби потонув чоловік. Його тіло виявили рятувальники за 70 метрів від берега. Подібні випадки трапилися через необережне поводження на кризі на Чернігівщині та Дніпропетровщині».

Трагічний випадок стався на Чернігівщині на річці Снов – там під лід провалився 66-річний чоловік разом із 7-річним онуком. 

«Сьогодні рятувальники знайшли тіло чоловіка, але пошуки хлопчика тривають», – повідомив пресофіцер.

ДСНС знов і знов попереджає: будьте обережні: не залишайте без догляду відкритий вогонь, включені електроприлади, не паліть у ліжку, особливо перед сном або у розслабленому стані. Не виходьте на лід - він зараз, у зв'язку з теплою погодою, не просто небезпечний, а смертельно небезпечний. Ніяка рибалка не варта втрати життя. Бережіть себе!

Джерело матеріала
loader