Верховний суд Європейського Союзу у середу виніс рішення, яким вперше зобов'язав Європейську комісію повинна відшкодувати збитки громадянину Німеччини за недотримання власних правил захисту даних, повідомило Reuters.
Суд визначив, що ЄК передала персональні дані громадянина Сполученим Штатам без належних гарантій, і зобов’язав її виплатити йому 400 євро.
Інцидент стався під час реєстрації на конференцію, організовану Єврокомісією, через функцію «Увійти за допомогою Facebook» на сайті заходу. Згідно з заявою позивача, інформація про його IP-адресу, браузер і пристрій була передана компаніям у США, яка забезпечувала хостинг сайту конференції, та Meta, яка володіє «Фейсбуком». Ці дії, за словами позивача, порушили його права відповідно до норм ЄС.
Суд вказав, що Єврокомісія допустила «достатньо серйозне порушення» правил, що діють у 27 європейських країнах. Агенство зазначило, що це перший випадок накладення штрафу на Європейську комісію за порушення Загального регламенту щодо захисту даних ЄС.
Правила ЄС щодо захисту даних, відомі як GDPR, є одними з найсуворіших у світі правил конфіденційності даних і передбачають штрафи для великих компаній на кшталт Meta чи LinkedIn, які можуть сягати до 4% їх річного обороту у разі доведення їх порушення.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.