Народного депутата Євгена Шевченка, підозрюваного в держзраді, залишили за ґратами ще на місяць
Народного депутата Євгена Шевченка, підозрюваного в держзраді, залишили за ґратами ще на місяць

Народного депутата Євгена Шевченка, підозрюваного в держзраді, залишили за ґратами ще на місяць

За матеріалами справи, нардеп займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах Росії, дискредитував чинну владу та публічно закликав до зміни меж території і державного кордону України.

Печерський районний суд Києва продовжив термін тримання під вартою для народного депутата Євгенія Шевченка, підозрюваного у державній зраді. Про це повідомляє Суспільне.

«Згідно з рішенням суду, Шевченко залишатиметься в СІЗО до 7 березня 2025 року без права внесення застави», — йдеться в повідомленні.

Прокуратура наполягала на продовженні запобіжного заходу, аргументуючи це ризиком втечі підозрюваного та знищенням доказів, зокрема видаленням відеозаписів з ютуб-каналу, які використовувались у справі. Прокурор Яків Слісаренко зазначив, що в разі пом’якшення запобіжного заходу Шевченко може переховуватися за кордоном.

Адвокат підозрюваного натомість пропонував змінити запобіжний захід на домашній арешт або передачу його на поруки.

Про взяття на поруки заявили народні депутати Антоніна Славицька та Анатолій Бурміч, які представляють депутатську групу «Відновлення України».

Після оголошення вироку Шевченко зазначив, що «нічого іншого і не очікував».

Як повідомлялось раніше, Печерський районний суд Києва ще в липні 2024 року відправив під варту народного депутата Євгена Шевченка без права внесення застави до 11 січня 2025 року.

Згідно з матеріалами справи, нардеп, починаючи з 2021 року, систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах Росії, а також вів «бізнес» із режимом Лукашенка. Депутат записував програми на власних каналах у ютубі й телеграмі, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, відвідував ефіри в українських та ворожих медіа. Він дискредитував чинну владу, викривляючи факти й події в країні, та публічно закликав до зміни меж території і державного кордону України.

Шевченко також рекламував ресурси проросійських блогерів Анатолія та Ольги Шаріїв, канали соратника Віктора Януковича Олександра Клименка, Оксани Марченко та інші проросійські ресурси. Після цього, у травні 2021-го, його виключили з фракції «Слуга народу».

Читайте також:

  • Про лукашенколюба Євгена Шевченка та імідж Володимира Зеленського
  • Хто сповідує брехню: фактчек депутатів, які проти заборони УПЦ МП

Фото: Суспільне Новини / Ліля Гончарук

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Суд депутат СІЗО
Джерело матеріала
loader
loader