Що винесли у заголовки іноземні медіа після інтерв'ю Зеленського Фрідману
Завжди цікаво, чи реагує світ на меседжі, які всередині країни ми жваво обговорюємо. І при цьому переважно розцінюємо, як інформацію, спрямовану саме на закордон.
Ми добу моніторили, які заголовки з'являться в світових медіа після інтерв'ю Володимира Зеленського американському подкастеру Лексу Фрідману.
Саме заголовки говорять нам про те, що на погляд іноземних колег в тому тригодинному діалозі було важливого.
Британський «The Telegraph» новиною зробив саме формат інтерв'ю і його тональність. Стаття називається «Зеленський посварився з американським ведучим подкастів, який запропонував йому "пробачити" Путіна».
Ще один британський прес-стейкхолдер «The Times» вважає, що головним посилом в розмові Зеленського із Фрідманом були сподівання українського президента на потужність фігури Дональда Трампа. «Зеленський покладається на "сильного" Трампа, щоб той тиснув на Путіна задля припинення вогню»
Ще одне британське видання, «London Business News», в заголовок винесло нецензурні «підсилювачі змісту» від Володимира Зеленського: «Зеленський обурюється, що Велика Британія та США "забили болт" на незаконну окупацію Криму та Донбасу»
Окремий медіа-підрозділ видання «Independent», «Indy100», присвячений руху за демократизацію у світі, зібрав англомовні твіти: «Володимира Зеленського хвалять за витримку під час інтерв'ю з Лексом Фрідманом». Переважно через наївність запитань ведучого.
Французи теж зробили екстракт із розмови, і в сухому залишку вважають, що Дональд Трамп — панацея, а Зеленський тільки на нього і молиться: «Зеленський каже, що "сильний" Трамп може досягти миру з Росією та припинити війну в Україні».
Росіяни в «особі» «Meduza», в англомовній версії в заголовок виносять не про війну і її припинення, а новину про те, що якось Лукашенко начебо попросив у українців пробачення. У того в прес-службі вже спростували цю інформацію.
Ще менш очікуваний заголовок має стаття у виданні «Jewish Insider»: «Володимир Зеленський згадує своє єврейське походження в подкасті Лекса Фрідмана»
Отже, про інтерв'ю пишуть. Його не можна назвати «нашумілим», але і непоміченим не пройшло. Наголоси в матеріалах різні. Як і належить медіа, в різних випадках заголовки вони виносять такі, щоб розраховувати на інтереси саме свого читача.