Наші в Лас-Вегасі: чим українські розробники дивують відвідувачів CES 2025
Наші в Лас-Вегасі: чим українські розробники дивують відвідувачів CES 2025

Наші в Лас-Вегасі: чим українські розробники дивують відвідувачів CES 2025

6 січня в Лас-Вегасі стартувала виставка споживчої електроніки CES 2025. Щороку захід збирає сотні тисяч відвідувачів, які приходять подивитися на тисячі іноваційних продуктів з усього світу. Україна вчетверте бере участь у цій виставці та вперше з досить великим «десантом» одразу у двох павільйонах. Там свої розробки представлять 18 вітчизняних компаній. У цьому матеріалі Mind розповідає про сім українських учасників першого павільйону. Історії інших трьох стартапів з цього павільйону – Mosqitter, FarmFleet, HOWCOW – наше видання публікувало раніше.

SkyFall

MilitaryТech-компанія, що розробляє рішення у сфері безпілотних авіаційних комплексів. Одне з них – дрон-бомбер Vampire, який давно серійно виробляється. Виробництво запустили у 2022 році. «Пташка» здатна нести до 15 кг боєприпасів і підійматися на висоту до 400 м. Вартість одного ударного безпілотника становить $10 000 – 20 000 в залежності від комплектації.

ЗСУ використовують Vampire для скидання на противника боєприпасів різних типів: кумулятивні, термобаричні тощо. Найчастіше їхніми цілями стають танки та інша броньована техніка. Наявність тепловізора дозволяє Vampire атакувати ворога в темний час доби. Зв'язок забезпечується за допомогою радіочастот і GPS.

У разі глушіння сигналу безпілотник продовжує політ до відновлення зв'язку. Для управління БПЛА використовується спеціальний пульт. Розробники стверджують, що навчитися керувати цим ударним безпілотником з нуля можна всього за три години.

LUAZ Care

LUAZ Motors виробляє електричні пікапи. Вже розроблено три основні моделі: дво- та чотиримісні авто, а також закритий фургон з ізотермічних панелей. Компанію у травні 2023 року заснував Вадим Ігнатов.

Навесні 2024 року почалася розробка LUAZ Care – транспорту для маломобільних людей. На виставці стартап представить саме цей електромобіль, який дозволяє кермування безпосередньо з візка. В електромобіль можна заїхати на кріслі колісному й керувати машиною, сидячі в ньому. Компанія виграла грант від ЄБРР на розробку цього транспортного засобу та вже розпочала виробництво.

Команда пропонує не лише електромобіль, а й спеціальне крісло з електричним приводом, що оснащене двома редукторними моторами по 300 Вт. Це крісло дозволяє перевозити людей вагою до 130 кг, а також заїжджати на схили до 20 градусів. «Це буде спеціальне крісло, яке зможе «присідати» і фіксуватися всередині автомобіля для забезпечення низького центру ваги, що надасть більшої стабільності на поворотах людині, яка керуватиме автівкою прямо з крісла», – пояснюють у компанії.

SoftEngi

Міжнародна технологічна компанія, яка спеціалізується на рішеннях у галузі штучного інтелекту для цифрової трансформації бізнесу. SoftEngi заснована у 2009 році як спін-офф однієї з провідних компаній-постачальників програмного забезпечення «Софтлайн».

У 2010 році SoftEngi відкрила свої представництва в США та Європі. Згодом компанія розширила присутність у Польщі, Італії, на Кіпрі та Близькому Сході. Клієнти SoftEngi – корпорації з рейтингу FORTUNE 500: Boeing, Zeppelin, а також уряди різних країн.

Серед розробок – CSP-платформа, яка дозволяє організаціям створювати застосунки, які покращують взаємодію з клієнтами, процес прийняття рішень і прискорюють виведення продуктів на ринок; автономний ШI-агент для закупівель; Low-Code платформа для автоматизації бізнес-процесів, яка допомагає командам розробляти спеціалізовані ІТ-продукти, автоматизувати робочі процеси та інтегрувати в системи компанії.

BlueBird

Компанія розробляє системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), засоби протидії дронам, наземні ретранслятори, зарядні станції, FPV-дрони. Підприємство було засновано Валерієм Зарубіним та Ігорем Осецимським у 2023 році. Спочатку компанія фокусувалася на дронах, але згодом вирішила розширити лінійку.

Наразі BlueBird створила понад 12 пристроїв на двох виробничих майданчиках в Україні та має представництва в Європі, Китаї та США. Компанія розробляє три основні типи РЕБ-систем: купольні, окопні та автомобільні. Однією з відомих розробок є система «Грець 4МО». «Мабуть, зараз у всіх підрозділах є наші системи РЕБ», – зазначає Зарубін. Цей РЕБ відповідає стандартам НАТО.

Ecofactor

Компанія розробляє зарядні станції для електромобілів. Усі пристрої виробляються в Україні. Заснував підприємство Сергій Вельчев. Перші продажі зарядних станцій розпочалися ще у 2016 році. Крім цього, Ecofactor розробила програмне забезпечення для бізнесу, яке допомагає управляти мережею зарядних станцій, а також створила застосунок для водіїв електромобілів.

Найбільший ринок Ecofactor – Україна, де компанія починала свій шлях як оператор, встановлюючи власні зарядні станції для електрокарів. Сьогодні Ecofactor працює в Молдові, Узбекистані, Болгарії, Румунії, Австрії, Польщі, Чехії, Німеччині, Франції, Іспанії та Великій Британії.

2023 року компанія встановила 28 зарядних станцій потужністю 22/44 кВт для Amazon на складі в Чехії. Серед ключових партнерів – оператори Ionity та Viwatt.

DroneUA та її «дочка» Futurology Tech

На CES 2025 представлені дві ці компанії. DroneUA насамперед відома як дистриб'ютор роботизованих рішень від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Kandao, Chasing, Dobot тощо. Водночас у структурі компанії функціонують власні інженерні та виробничі підрозділи, а також відкритий центр обробки даних.

Основні напрямки роботи DroneUA – розробка рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА та обробка даних, отриманих за допомогою безпілотників. За даними компанії, технології DroneUA використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ в Україні.

Компанію заснували Валерій Яковенко та Февзі Аметов у 2016 році. Більшість клієнтів – підприємці з галузей енергетики, нафтогазової промисловості, геодезії, топографії та сільського господарства.

З 2023 року DroneUA розпочала активну діяльність на ринку США через власне представництво – Futurology, яке є міжнародним інтегратором та дистриб'ютором рішень у сферах робототехніки, сонячної енергетики та IT. «Рік тому вирішили розвивати бізнес на американському континенті, будуючи мости між США та Україною. Це співпало з отриманням інвестицій у наш стартап FarmFleet та запуском Futurology. FarmFleet поширює український аграрний досвід на глобальний ринок, а Futurology створює базу для майбутньої експансії українських інновацій та робототехніки», – пояснював Яковенко.

Джерело матеріала
loader
loader