Макрон пояснив вихід французьких військ із Африки
Макрон пояснив вихід французьких військ із Африки

Макрон пояснив вихід французьких військ із Африки

Макрон пояснив вихід французьких військ із Африки

Французький лідер заявив, що його країна не допомагатиме путчистам.

Франція завершує свою військову присутність у низці африканських країн, де протягом десятиліття проводила антитерористичні операції. Причиною такого рішення стали політичні перевороти, внаслідок яких до влади прийшли військові хунти, що орієнтуються на співпрацю з Росією.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє "Укрінформ".

Політик пояснив, що французькі війська перебували в африканських країнах на прохання суверенних держав для боротьби із терористичними угрупованнями. Проте після державних переворотів ситуація змінилася.

"Ми залишили ці країни, оскільки там відбулися перевороти, а Франція не має наміру допомагати путчистам. Наша місія була заснована на запитах легітимних урядів", – наголосив президент.

Макрон також підкреслив, що Франція не відступає з Африки, а реорганізує свою присутність відповідно до змін у світовому порядку.

Франція розпочала свою військову місію в регіоні Сахеля ще у 2013 році, борючись із джихадистами, пов’язаними з "Аль-Каїдою" та "Ісламською державою". За цей час загинули 58 французьких солдатів.

Однак із 2022 по 2023 рік Франція вивела свої війська з Малі, Буркіна-Фасо та Нігеру через прихід до влади військових режимів, які орієнтуються на Росію. Наприкінці грудня перший контингент французьких військ залишив Чад – ключовий пункт французької присутності в Африці. Невдовзі війська вивели з Сенегалу, чий президент заявив, що перебування іноземних військ несумісне з суверенітетом країни.

Еммануель Макрон звернув увагу на те, що африканські лідери недостатньо оцінили внесок Франції у стабілізацію ситуації в регіоні:

"Жоден з цих лідерів не зміг би керувати країною без втручання Франції з 2013 року. Але, на жаль, вони забули подякувати за це. Проте це прийде з часом", – зазначив він.

Водночас президент підкреслив необхідність розробки нового партнерства з африканськими країнами, яке відповідатиме сучасним геополітичним реаліям.

За останнє десятиліття Росія значно зміцнила свої позиції в Африці. Однак російська експансія аж ніяк не сприяє гарантуванню стабільності та безпеки на континенті.

Про те, як і чому Кремль підбиває клинці до Африки, читайте в статті Володимира Кравченка на ZN.UA "Ще один фронт Росії".

Джерело матеріала
loader